Namık Kemal Mahalle Meclisi

NAMIK KEMAL MAHALLE MECLİSİ

Mahalle düzeyinde yaşanan sorunların çözümü amacıyla, mahallelilerin ortaklaşa çalışmalar gerçekleştirilebilmesi ve oluşturulan görüşlerin ilgili kurumlara iletilebilmesi için bir araya geldikleri mekanizmadır mahalle meclisleri.

Namık Kemal Mahalle Meclisi, başta Muhtarlık olmak üzere, Namık Kemal mahallesinde bulunan site ve apartmanlarda yaşayan kentlilerin katılımıyla 25 Kasım 2013 tarihinde ilk Genel Kurul toplantısını yaparak kuruldu.

24 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirilen seçimli genel kurul’da iki yıl görev yapmak üzere yürütme kuruluna “Şükran Yaman, Ahmet Demir, Alaattin Evcil,  Deniz Karadeniz, Ülker Öksüz,  Osman Şen, Ozan Çarık” seçildi.

Namık kemal Genel Kurul (2)Namık Kemal Mahalle Meclisi genel kurulu yapıldı

Çanakkale Kent Konseyi Namık Kemal Mahalle Meclisi seçimli genel kurul toplantısı Namık Kemal Mahalle Meclisi çalışma ofisinde yapıldı. Yapılan seçim sonucunda yürütme kurulu asil üyeliklerine; “Şükran Yaman, Ahmet Demir, Alaattin Evcil,  Deniz Karadeniz, Ülker Öksüz,  Osman Şen, Ozan Çarık” seçildi.

 

18 HAZİRAN 2016 NAMIKKEMAL MAHALLE İFTARI (4)Gökhan; “Huzurumuzun bozulmaması için elimizden geleni yapmalıyız”

Çanakkale Kent Konseyi Namık Kemal Mahalle Meclisi ve Namık Kemal Mahalle Muhtarlığı tarafından Çanakkale Belediyesi’nin katkıları ile Namık Kemal Mahallesi Arap İbrahim Paşa Caddesinde iftar düzenlendi. Namık Kemal Mahallesi Arap İbrahim Paşa Caddesi Namık Kemal Mahalle Meclisi önünde düzenlenen iftara Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan, CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Namık Kemal Mahalle Meclis Başkanı Şükran Yaman, Mahalle Muhtarı Cahit Sevim ve mahalle sakinleri katıldı.

Namık Kemal Mahalle Meclisi Sergisi (7)Makine Nakışları ve El Sanatları sergisi açıldı

Çanakkale Kent Konseyi Namık Kemal Mahalle Meclisinde El Sanatları ve Makine Nakışları kursuna katılan kursiyerlerin eserlerinin yer aldığı sergi açıldı.  Namık Kemal Mahalle Meclisi çalışma ofisinde Çanakkale Kent Konseyinin katkısı, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından açılan El Sanatları ve Makine nakışları kursuna katılan kursiyerlerin eserlerinin yer aldığı sergi açıldı.

Namık Kemal Kurs (3)El Emeği Göz Nuru Çalışmalar

Namık Kemal Mahalle Meclisinde Çanakkale Kent Konseyinin katkısı, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından açılan El ve Makine nakışları kursunda katılımcılara usta öğretici Ayla Akar tarafından eğitimler veriliyor.

 

 

1Yaman, “Çalışmalarımız sürecek”

Çanakkale Kent Konseyi Namık Kemal Mahalle Meclisinin 22 Ağustos Cumartesi günü gerçekleştirilen genel kurulunda göreve gelen yürütme kurulu ilk toplantısında Yürütme Kurulu başkanlığına Şükran Yaman’ı seçti. Başkan Yardımcılığına Ahmet Demir, Sekreterliğe de Hayrettin Pişkin seçildi. Mahalle Meclis Başkanı Şükran Yaman, “2 yıllığına seçilen yürütme kurulumuz, mahallemizin sorunlarını mahallelilerle birlikte çalışarak çözmeye çalışacaktır. Mahalle muhtarımız ve belediyemize meclisimizin önerilerini götüreceğiz. Sarıçay ve çevresinin düzenlenmesi ile esnafların yoğun olduğu mahallemizde otopark ve temizlik, sorunlarımızın başında yer almaktadır. Ayrıca geçen yıl başladığımız, dar gelirli ailelerin çocukları için eğitime destek programı olarak yürütülen, etüt çalışmaları devam edecektir. Yine kadınlar için farklı, kurs ve eğitim programlarını gerçekleştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Namık Kemal Mahalle Meclisi Genel Kurulu Yapıldı (2)Namık Kemal Mahalle Meclisi Genel Kurulu Yapıldı

Çanakkale Kent Konseyi Namık Kemal Mahalle Meclisi Genel Kurulu Mahalle Meclisi çalışma ofisinde gerçekleştirildi. Yürütme Kurulunun raporunun ardından toplantı Divan başkanlığı seçimi ile devam etti. Divan başkanlığına seçilen Namık Kemal Mahalle Muhtarı Cahit Sevim toplantıyı yönetti. Toplantıda adayların belirlenmesinin ardından yapılan seçimde Namık Kemal Mahallesi yürütme kuruluna “Şükran Yaman, Osman Şen, Ahmet Demir, Hayrettin Pişkin, Ülker Öksüz, Erdem Şahin, Zehra Koylu” seçildi.

IMG_1232_640x427Namık Kemal’de Stratejik Plan tartışıldı

Çanakkale Kent Konseyi Namık Kemal Mahalle Meclisi toplantı salonunda Çanakkale Belediyesi 2015/2019 Stratejik Plan hazırlık çalışmaları kapsamında düzenlenen toplantıda vatandaşlar görüş ve önerilerini ifade etti.Çanakkale Kent Konseyi Namık Kemal Mahalle Meclisi çalışma ofisinde düzenlenen toplantıya Mahalle Meclis Başkanı Engin Kandemir ve Yürütme Kurulu Üyeleri, mahalle muhtarı Cahit Sevim ve bazı belediye meclis üyeleri  ile mahalle esnafları ve sakinleri katıldı.

 

Namık Kemal Mahalle Meclisi Çalışma Ofisi Açıldı

Çanakkale Kent Konseyi Namık Kemal Mahalle Meclisinin Namık Kemal Mahallesi Arap İbrahim Paşa Caddesi No: 59/A adresinde bulunan Mahalle Meclisi çalışma ofisinin açılışı yapıldı. Açılışa Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz,  Namık Kemal Mahallesi Meclis Başkanı Engin Kandemir, Namık Kemal Mahalle Muhtarı Cahit Sevim, Mahalle meclis üyeleri, mahalle sakinleri ve çok sayıda davetli katıldı.