18 Mart Çanakkale Zaferi kutlandı

18 Mart Çanakkale Zaferi kutlandı
17/03/2017 · Haberler

18 Mart Çanakkale zaferi’nin 102. Yıldönümü, Atatürk ve Şehitlerimizi anmak için Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi tarafından anma programı düzenlendi.

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi ofisinde gerçekleştirilen programda günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı, şiirler okundu, halk oyunları gösterisi sunuldu.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “18 Mart zaferimiz Çanakkale, Türkiye ve Dünya için çok önemlidir. Bu zafer dünya tarihinin değişimine sebep oldu. Buradan geçebilselerdi dünya tarihi değişecekti. Bu vatan için canlarını seve seve vermiş şehitlerimiz kutsaldır ve bizler için çok değerlidir. Ama biz acaba bugün bu şehitlerimize layık bir yaşam sürüyor muyuz? Ülkemizin içinde bulunduğu durum bu şehitlerimize bize layık kılıyor mu? Sizleri, onlar yarın bize hesap sorduğunda bugünlerin hesabını verebilecek miyiz diye düşünmeye davet ediyorum. Çünkü muasır medeniyetler seviyesine gelebilmek için çaba göstermediğimizi görüyorum. Bugün yine ayrışmakta olduğumuzu görüyorum. Kardeş kavgasına doğru gittiğimizi görüyorum. Ülkemizin ekonomik gelişiminin tamamlanmadığını, ilerlemediğini görüyorum. Bu bağlamda bir sıkıntı var. Bu sıkıntıyı aşmamız akıl yormamız gerekmektedir. Bilime, eğitime, ekonomiye önem vermemiz çalışmamız lazım. Ülkemizi en üst seviyeye çıkartmak için çaba göstermeliyiz ki yarın Allah’ın huzuruna gittiğimizde onların yüzüne bakabilelim. Yoksa bunun hesabını veremeyiz” dedi.

Program kapsamında Halk Oyunları Çalışma Grubundan Nurhan Uludağ ‘’Dur Yolcu’’ şiirini seslendirdi. Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü ile İsmetpaşa Mahalle Meclisi Halk Oyunları Çalışma Grubu 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi Anısına hazırladıkları gösterilerini sundular. Tangül Çalışkan “Elif’in Kağnısı”   şiirini seslendirdi. Program kapsamında katılımcılara pilav ikramı yapıldı.

ÜST