“2. İlyada Kırkyama Çanakkale Buluşması”nda özel sergi"

“2. İlyada Kırkyama Çanakkale Buluşması”nda  özel sergi"
13/08/2013 · Haberler

Avrupa Patchwork Şampiyonası’nın madalyalı sanatçısı Günsu Güngör, Kırkyama Buluşması için Çanakkale’ye geliyor.

Çanakkale Kent Konseyi Boreas Çalışma Grubu tarafından 18-21 Eylül 2013 tarihleri arasında 2.si düzenlenecek olan “İlyada Kırkyama Çanakkale Buluşması” birçok sanatçıyı Çanakkale’de bir araya getirecek.

GC Patchwork Studio’nun sahibi ve Avrupa Patchwork Şampiyonası olmak üzere pek çok etkinlikte madalyalar kazanan ödüllü patchwork sanatçısı Günsu Güngör de “2. İlyada Kırkyama Çanakkale Buluşması” için Çanakkale’ye geliyor.

Buluşma’ya, eserlerinden seçerek hazırlayacağı özel bir sergiye katılacak olan sanatçı,Kırkyama meraklılarıyla da atölyeler düzenleyecek.

Anadolu’da yıllardır bilinen sanat dalının hem yurt içi hem yurt dışında başarılı temsilcisi olan patchwork sanatçısı Günsu Güngör’ün de Çanakkale’de olacağını bildiren Çanakkale Kent Konseyi Boreas Kırkyama Çalışma Grubu kolaylaştırıcısı Neşe Dincel; “2. İlyada Kırkyama Çanakkale buluşması bu yıl daha renkli ve güzel olacak. Türkiye’nin birçok bölgesinden patchwork sanatçıları kentimizde buluşacak. Ürettikleri birbirinden özel eserleri halkımızın beğenisine sunacağız. Program kapsamında gerçekleştireceğimiz workshop ve demo çalışmalarına kırkyama konusunda uzman patchwork sanatçıları katılacak. 2. İlyada Kırkyama Çanakkale Buluşması” kapsamında Kırkyama sergisi,  İlyada Destanı temalı Kırkyama Pano, Kırkyama Yorgan ve Serbest Çalışma yarışmalarının yanı sıra kırkyama eğitmen/sanatçılarıyla atölye çalışmaları ve söyleşiler yer alacak. Etkinlikte yer alan teması “İlyada Destanı” olan Kırkyama Pano, Kırkyama Yorgan ve Serbest Çalışma yarışmalarında birinci olanlara 3.000, 1.000 lira ve Cumhuriyet Altını ödül verilecek” dedi.


ÜST