Spor Başarı ödülleri töreni yapıldı

Spor Başarı ödülleri töreni yapıldı
14/06/2018 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Spor Meclisi’nin düzenlediği “2017 yılı Spor Başarı ödülleri” töreni Belediye Çalışanları Eğitim ve Sosyal tesis alanı Ercan Adsız toplantı salonunda yapıldı.

Spor Meclisinin  “Bir destekte bizden” sloganı ile organize ettiği ödül töreninde Dünya, Avrupa, Balkan dereceleri ve Türkiye şampiyonu olan Çanakkalemizin gururu 26 şampiyon sporcu ödüllendirildi.

Spor Meclisi Başkanı Fadıl Kurt: “Çanakkale Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren spor meclisimiz geçtiğimiz aylarda spor kulüpleri temsilcileri, sporcular, antrenörlerin katılımıyla sporun durumunun konuşulduğu ön çalıştay düzenlemişti. Sporun sorunları konuşuldu, yol haritası oluşturuldu. Önümüzdeki aylarda çalıştayımızı gerçekleştireceğiz. Spor meclisi olarak “Bir Destekte Bizden” sloganıyla yola çıkarak 26 şampiyon sporcumuzu, antrenör ve kulüplerimizi onore edeceğiz. Şampiyon olmak zor bir süreç gerektiriyor. Burada en önemli faktör sporcu, kulüp ve ailelerdir. Çanakkale; Türkiye, Dünya, Avrupa, Balkan şampiyonalarında önemli dereceler elde etmiş bir şehir. Tüm başarılı sporcularımızla gurur duyuyorum. Çanakkale’de son dönemde spor tesisi yapma adına önemli faaliyetlerde bulunuluyor. Tesislerin Çanakkale’ye kazandırılması adına kim emek sarf ediyorsa canı gönülden kutluyoruz. Başarılı sporcularımız Çanakkale’yi temsil ettikleri için her şeyi fazlasıyla hak ediyorlar. Ödül törenimizi geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz. Bu konuda bütün çabayı sarf edeceğiz. Şampiyon sporcuları kutluyorum. Antrenör, spor kulüpleri temsilcilerine teşekkür ediyorum. Spora gençliğe yatırım yapan herkes kazanıyor. Gelecek gençliğimize emanet olacağı için gençlerimize yönelik yapılan çalışmalar büyük önem taşıyor” dedi.

Belediye Başkan Vekili İbrahim Can Ergun; “Başarıyı, gururu paylaşmak ve kutlamak için bir aradayız. Belediyemiz kent sporuna özellikle amatör spora tesisleşme, lojistik anlamda ve birçok konuda önemli destekler vermektedir. Bundan sonrada bu destekler artarak devam edecek. Yeni tesislerde bir arada olacağız. Sporcu, antrenör ve kulüpleri başarılarından dolayı tebrik ediyorum”dedi.

Kent Konseyi Başkanı Engin Kandemir: “Spor meclisini çalışmasından dolayı kutluyorum. Kente katkı sağlayan tüm değerler, kurumlar bizim için çok önemli ve değerlidir. Bulunduğumuz görev aldığımız her yerde gençlerimizi spora yönlendiriyoruz. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak adına spor çok önemlidir. Spor için gönüllü, yüreği güzel insanlar görüyorum. Evlatlarımızın istikbali adına büyük bir sevinç duyuyorum. Spor meclisimize ve ödül alan başarılı sporculara çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.

Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp: “Kent Konseyi Spor Meclisinin sporcularımızı onurlandırmak, başarılarını kutlamak, gençlerimizi spora teşvik etme amaçlı düzenlemiş olduğu bu programda sizlerle birlikte olmaktan çok mutlu olduğumu belirtmek isterim. Burada ödül alacak sporcuları tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Çanakkale spor kültürü olan bir ilimiz. Diğer illerle mukayese ettiğimizde gerçekten Çanakkale spor kültürü ve amatör spor kulüpleri fazla olan iyi durumdaki illerimizden biri. Çanakkale’de amatör spora ciddi önem ve destek veriliyor. Başarılı sporcularımızı tekrar kutluyorum başarılar diliyorum” dedi.

Törende “2017 yılı Spor Başarı ödülleri”; “Truva Engelli Engelsiz S.K.D. sporcusu Ümit Burunlular, Erken Sanat Spor Akademisi Gençlik ve S.K.D. sporcusu İsmail Yağız Altıparmak, Çanakkale Boğaz Gücü Engelliler G.S.K.D. sporcusu Dilara Girgin, Anafartalar S.K.D. sporcuları Emine Göğebakan, Rıdvan Özay, Çanakkale Assos S.K.D. sporcusu Fatma Nur Ozar, GHSİM sporcuları Aşkın Sadi Aşkın, Nihan Akaman, Erken Sanat Spor Akademisi Gençlik ve S.K.D sporcuları Ekin Zeren Fırat, Mustafa Arda Bostancı, Çanakkale Belediye Spor Kulübü sporcuları Eda İdil Özdemir, Sevilay Dağ, Zehra Yurdadur, Çanakkale Özel Çocuklar S.K.D. sporcuları Mirza Çelik, Serkan Beceren, Çanakkale Işık Gençlik S.K.D sporcusu Ömer Toprak Soylu, Çanakkale Akademi Gençlik ve S.K.D. sporcusu Deniz Şevin Şentuna, Truva Deniz Sporları Gençlik ve S.K.D sporcuları Emre Yeşilkaya, Derinsu Günaydın, Anafartalar Spor Kulüp Derneği sporcusu Zeynep Taşkın, Melis Gençlik ve S.K.D. sporcusu Emre Can Uyar, İÇDAŞ Spor Kulübü sporcuları Ayşe Zeynep Türkoğlu, Miray Şakı, Nehir Helvacıoğlu, Merve Vatan, Çanakkale Okçuluk S.K.D. sporcusu Nigar Akın’a” takdim edildi.

 

ÜST