4. Atikhisar Kır Şenliği

4. Atikhisar Kır Şenliği
01/05/2014 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisi Kolaylaştırıcılığında düzenlenen 4. Atikhisar Kır Şenliği 3–4 Mayıs tarihleri arasında Atikhisar Barajı’nda (Kayadere Köyü Mesire Alanı) gerçekleştirilecek. Şenliğin bu yıl sloganı “Ağaç Yeşilken, Sular Maviyken, Çocuk Gülerken” olarak belirlendi. 4 Mayıs Pazar günü şenliğe katılmak isteyenler için Cumhuriyet Meydanı, Esenler Özgürlük Parkı ve Barbaros Mahalle Meclisi önünden saat 11.00’den itibaren araçlar kaldırılacak.

Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisi Kolaylaştırıcılığında düzenlenen Atikhisar Kır Şenliği hazırlık sürecinin 20 Ocak 2014 günü başladığını bildiren Kaz Dağı Ve Biga Yarımadası Çalışma Gurubu kolaylaştırıcısı Muhammet Şapçı; “Toplantıda şenliklerin temel ilkeleri, felsefe ve yöntemini konuştuk. Bu felsefe ve ilkeler doğrultusunda 30 Ocak 2014 tarihindeki toplantıda amaç ve ilerleyen süreçte neler yapmamız gerektiği belirlendi. Gerçekleştirdiğimiz toplantılarla süreci tamamlamış durumdayız. Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Kent Konseyi ve meclisleri başta olmak üzere AKUT, ÇASEMDER, Zirve Dağcılık destek verdi” dedi.

“Ağaç Yeşilken, Sular Maviyken, Çocuk Gülerken”

4. Atikhisar Kır Şenliği sloganı hakkında bilgiler veren Kaz Dağı Ve Biga Yarımadası Çalışma Gurubu kolaylaştırıcısı Muhammet Şapçı; “Temiz çevre, temiz toplum için sağlıklı bir ortama, bireylerin sağlıklı olması için temiz çevreye ihtiyaç var. Dolayısı ile bu yılın sloganını “Ağaç Yeşilken, Sular Maviyken, Çocuklar Gülerken” olarak belirledik.  Biga yarımadası sadece Kaz Dağlarının beslediği sularla yaşamını sürdürüyor ve bölgeyi Kaz dağları besliyor. Dolayısıyla su havzamızı korumalı, suyumuza sahip çıkmalıyız. Elimizden geldiği kadar toplumun dikkatini bu noktaya çekmeye çalışıyoruz. İnsanlar artık doğadan koptu. Sadece evlerde hava durumuna göre mevsim değişikliğini anlamaktan ziyade, doğa içinde bizzat yaşayarak ortamı gözlemleyerek büyümelerini, insanlarımızın doğa ile bütünleşmesini istiyoruz. Halkımız suyun önemini kavramalılar. Bu arada Kayadere köy muhtarına büyük işler düşüyor. Onunla görüştük gerekli çalışmaları yapıyoruz. İnsan - Doğa buluşmasını gerçekleştireceğiz. Şenliği ulusal-uluslararası boyuta taşımak istiyoruz” dedi.

“Ücretsiz Araç Hareket Noktaları"

Şenlik alanına katılmak isteyenler için 4 Mayıs Pazar günü saat 11.00’dan itibaren Cumhuriyet Meydanı, Esenler Özgürlük Parkı ve Barbaros Mahalle Meclisinden araçlar kaldırılacak.

 

4. Atikhisar Kır Şenliği Program

3 Mayıs 2014 Cumartesi

Basın Açıklaması ve Farkındalık Yürüyüşü

Saat: 12.00 Yer: Cumhuriyet Meydanı

12.00 – Dans Gösterisi

12.15 – Tiyatro Gösterisi

12.30 – Açılış Konuşmaları

13.00 – Farkındalık Yürüyüşü

Güzergâh: Cumhuriyet Meydanı – İskele Meydanı – Kordon – Golf Çay Bahçesi

 

4 Mayıs 2014 Pazar

Atikhisar Kır Şenliği

Saat: 13.00 Yer: Atikhisar Barajı (Kayadere Köyü Mesire Alanı)

13.00 – Açılış Konuşmaları

13.30 – Oyun ve Etkinlikler

14.30 – Konser Can Gox

15.30 – Pilav İkramı

16.00 – Grup More Konseri

17.00 – Teşekkürler ve Kapanış


ÜST