4. Sanat Sokakta buluşması

4. Sanat Sokakta buluşması
05/10/2018 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Sanat Sokağı Çalışma Grubunun düzenlediği Sanat Sokakta-4 etkinliği Halk Bahçesinde gerçekleştirildi.

Buluşmada, “Heykel, Seramik, Fotoğraf, Dans, Resim, Kırkyama,İllüstrasyon, Edebiyat, Mozaik, Müzik, Çini, Su Kabağı, Baskı, Deri, Kum, Cam, Tezhip, Taş Boyama” sanatçılarının eserlerinin yer aldığı stantlar büyük ilgi gördü.

Sokağı Çalışma Grubu kolaylaştırıcısı Asude Bayram;  “Sanatçılarımızı halkımızla buluşturmak, onların sergilenme olanağı bulamamış eserlerini ürünlerini görünür kılmak amacıyla oluşan çalışma grubumuz büyük bir topluluğa dönüştü. Geçen süre içinde üreten ve kalabalık bir toplulukla hızla bir sanat kenti olma yolunda ilerleyen Çanakkale’ye daha verimli olabilmek için toplu bir yerde olmasının yararlı olacağı düşüncesi yaygınlık kazandı. Çanakkale Belediyesi ve Çanakkale Kent Konseyi işbirliği ile sanat köyü projesini olgunlaştırıyoruz. En büyük dileğimiz bir sonraki etkinliğimizde size bu alanda kaydettiğimiz ilerlemelerin müjdesini verebilmektir” dedi.

Kent Konseyi Başkanı Engin Kandemir; “Sanata değer veren, sanata katkı veren dostları burada görmek insanı mutlu ediyor. Burada sergisi bulunan değerli sanatçı dostlarımızı yürekten kutluyorum” dedi.

Sanat Sokakta etkinliği 8 Ekim Pazartesi günü sona erecek.

 

ÜST