445 temsilci oy kullanacak

445 temsilci oy kullanacak
11/04/2017 · Haberler

22 Nisan’da yapılacak olan Çanakkale Kent Konseyi Seçimli Genel Kurulu’na katılacak olan kurum ve kuruluşlar ile temsilciler belli oldu.

17 Aralık 2016’da yapılması gerekirken itirazlar nedeniyle ertelenmek durumunda kalınan genel kurulun Çanakkale Belediye Başkanı’nın çağrısıyla 22 Nisan 2017’de yapılacağı duyurulmuş ve kurum kuruluşlardan genel kurul temsilcilerini 7 Nisan akşamına kadar bildirmeleri istenmişti.

Çanakkale Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğü’nün de destek ve birlikteliğinde,  temsilci bildirimleri bir tutanakla tespit edilerek kayıt altına alınmıştır. Buna göre 22 Nisan saat 13.00’de Prof.Dr. Türkan Saylan Belediye Sosyal Tesisleri’nde başlayacak olan Çanakkale Kent Konseyi Genel Kurulu’na kurum ve kuruluşları temsilen 445 temsilci katılacaktır. Kent Konseyleri Yönetmeliğinin 8. Maddesinde belirlenmiş olan kurum ve kuruluş temsilcilerinin dağılımı şöyle olmuştur: Vali adına temsilcisi, Belediye Başkanı, Valiliğe bağlı 10 kurum, 7 Mahalle Muhtarı, 11 Parti, 2 ÇOMÜ, 6 Noter, 25 Meslek odası, 46 Sendika, 276 dernek, 13 vakıf, 11 meclis, 36 çalışma grubundan temsilciler katılacaktır.

Genel Kurul katılımcı listesi Çanakkale Kent Konseyi Web sitesinde (www.canakkalekentkonseyi.org) yayımlanmış olup, temsilcilerin genel kurula kimlikleriyle birlikte gelmelerini bu vesileyle hatırlatarak, bu süreçte destek veren Çanakkale Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürü Aygül Gümüş’e de teşekkür ediyoruz.

Gülay Aktaşçı

Çanakkale Kent Konseyi Genel Sekreteri

ÜST