“ACHILLES” Kırkyama Müzesinde yer alacak

“ACHILLES” Kırkyama Müzesinde yer alacak
28/03/2014 · Haberler

İstanbul’da çalışmalarını sürdüren “Hayat Kırkyamayla Güzel Grubu” üyesi "Kırkyama &Patchwork" sanatçısı Zeynep Sükeyne Tulan “ACHILLES” isimli pano çalışmasını Kırkyama Müzesine hediye edeceğini bildirdi.

Çanakkale Kent Konseyi Boreas Kırkyama çalışma gurubu tarafından düzenlenen İlyada Kırkyama Çanakkale buluşmalarına eserleriyle katılan, eğitim çalışmaları için Çanakkale’ye gelerek Boreas Kırkyama Gurubu ile ortaklaşa dersler veren İstanbul “Hayat Kırkyamayla Güzel Grubu” üyesi "Kırkyama &Patchwork" sanatçısı Zeynep Sükeyne Tulan “ACHILLES” isimli pano çalışmasını Kırkyama Müzesine hediye ediyor.

İlyada Kırkyama Çanakkale Buluşmalarının 400 yıllık bir tarihe sahip olan "Kırkyama &Patchwork" sanatının gelişimi, tanıtımı için büyük önem taşıdığını bildiren Zeynep Sükeyne Tulan; “Çeşitli kurslar ile halkımıza kırkyama sevgisi aşılandı. Senelerdir yoksulluk işi olarak görülen bu sanatımız maalesef ilerleyemedi. Çanakkale gibi duyarlı şehirler, Kent Konseyinin başarılı yöneticileri ve çalışanları, çalışma gruplarının sayesinde düzenlenen festivaller ile kırkyama sanatı gündemde yerini aldı. Çanakkale Kent Konseyinin düzenlediği "İlyada Kırkyama Buluşması" bizleri çok mutlu etti. Kırkyama ile dopdolu günler yaşadık, yaşamaya devam edeceğiz.  Kurulacak olan "Kırkyama Müzesi" çok anlamlı bir çalışma. Ödül alan eserler ve bağışların müzede yer alması sayesinde günümüzde yapılan çalışmaların bizden sonraki nesillere aktarılacak olması bu çalışmalarımızı daha anlamlı hale getiriyor. Bende “ACHILLES” isimli pano çalışmamı müzeye hediye ediyorum” dedi.

ÜST