Ağan: “Mahalle sakinlerimizi meclise davet ediyoruz”

Ağan: “Mahalle sakinlerimizi meclise davet ediyoruz”
18/09/2015 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi, Cevatpaşa Mahalle Meclisi seçimli genel kurulu mahalle meclisi çalışma ofisinde mahalle sakinlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Genel Kurulda mahalle meclis başkanı Şevket Ağan genel kurulda çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Başkan Ağan; “Mahalle Meclisimiz toplanarak çalışma takvimine göre sportif ve kültürel etkinlikler düzenledi. Amacımız; mahallemizde yaşayan mahalle sakinlerinin, gençlerimizin, çocuklarımızın, kadınlarımızın, engellilerimizin ve yaşadığımız çevrenin daha iyi duruma getirilmesi için çalışma grupları kurup mahallelilerimizle birlikte çalışmalar düzenlemektir. Çalışmalarımızda başarılı olmak için sokak temsilcileri, apartman ve site temsilcileri ile birlikte çalışarak merkez ortaokulumu geri istiyorum çalışma grubu ile birlikte okulumuzu geri almak için çok mücadele ettik. Mahalle sakinlerimiz için kanser araştırması yaptırdık. Kadınlarımız için kaz dağı gezisi, mahallemizde ikamet eden 5.6.7.8. sınıf öğrencilerimize etüt çalışması, çocuk istismarı ve kadına şiddet konusunda panel, AKUT ve Kızılay tarafından depremle ilgili bilgilendirme toplantıları düzenlendi. Engellilerimiz için araştırma yapıldı. İsim ve adresleri tespit edilerek ihtiyaç ve sorunları belirlendikten sonra kamu kurum ve kuruluşlarına gerekli müracaatları yapılarak ihtiyaç ve sorunları giderildi. Mahallenin ve mahallelimizin ihtiyaç ve talepleri belediye başkanlığına bildirildi.  Mahallemizde bulunan, atıl durumdaki 100. Yıl parkına gelerek temizlik ve düzenlemeler yapılarak iyi durumuna getirilip mahalle sakinlerinin istifade edeceği duruma getirildi.  Yaptığımız bütün etkinlik ve çalışmalar mahallemiz ve mahalle sakinlerimiz için” dedi.

Yapılan seçimde iki yıl görev yapmak üzere Yürütme Kurulu’na, Şevket Ağan, Türkan Şen, Nihat Gökçe, Nihal Eren, Mustafa Kemal Tezel, Neslihan Bedil, Ruhiye Öztürk seçildi. Yürütme Kurulu ilk toplantısında başkanlığa Şevket Ağan seçildi.

ÜST