Aile İçi Şiddet Aile Meselesi Değildir

Aile İçi Şiddet Aile Meselesi Değildir
10/10/2016 · Haberler

“Kadına ve Çocuğa Yönelik Şiddete Karşı” kampanya kapsamında açılan “Aile İçi Şiddet Aile Meselesi Değildir” sergisi mahalle meclislerinde sergileniyor.

Kent Konseyi, Kent Müzesi, Çanakkale Belediyesi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, BARO, UNICEF, İnsan Hakları Derneği, Türk Kadınlar Birliği Çanakkale Şubesi, Boreas Kadın ve Sanat Derneği ortaklığında oluşturulan “Kadına ve Çocuğa Yönelik Şiddete Karşı Çalışma Grubu”nun hazırladığı, “Kadına ve Çocuğa Yönelik Şiddete Karşı” kampanya kapsamında açılan sergi mahalle meclislerinde sergileniyor.

Esenler, Cevatpaşa Mahalle meclisleri çalışma ofislerinin yanı sıra Barbaros Mahallesi Yeni Kordon ve Mega Beach’te, İsmetpaşa Mahalle Meclisi çalışma ofisi, İsmetpaşa Mahalle Muhtarlığında sergilenen eserler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor.

Esenler Mahalle Meclisi Başkanı İrfan Kütüklü; “Kadına şiddet ve çocuk istismarı sergisinin açılmasını çok önemsiyorum. Bunun mahallelerde mahalle meclisleri vasıtasıyla farkındalık yaratması da çok önemli. Burada insanlarda farkındalık yaratarak bu konu üzerine dikkatlerin çekilmesi ve bu konu ile ilgili yapılacak etkinliklere katılımın sağlanması çok büyük önem taşıyor. Kadına şiddet konusunda kadın örgütlerine de önemli görevler düşüyor. Bu bağlamda bu çok önemli bir konu. Serginin devamı ve farklı iletişim yolları da kullanılarak kentimizde yaygınlaştırılması gerekir diye düşünüyorum”

Namık Kemal Mahalle Meclisi Başkanı Şükran Yaman; “Çanakkale’mizde bu çalışmanın olması büyük önem taşıyor. Sergide okuduklarımızla o duyguları yaşıyoruz. Okudukça kadınlarda özeleştiri yaparak dik durmayı, ayakta durmayı, kendi haklarını, çocuklarının hakkını korumayı öğrenecekler. Herkesin okuması görmesi için çalışmalıyız.”

ÜST