Aslan Abla Sokak’ta Çocuk Sesleri

Aslan Abla Sokak’ta Çocuk Sesleri
19/04/2014 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Çocuk Meclisi, Kemalpaşa Mahalle Meclisi Sokaklar Çiçek Açıyor Çalışma Grubu tarafından Aslan Abla Sokak’ta Çocuklar için düzenlenen etkinlik büyük ilgi gördü.

Kemalpaşa Mahallesi Aslan Abla Sokak’ta “İçindeki Çocuğu Çıkart Minderini Kapta Gel” sloganıyla gerçekleştirilen etkinliğe aileleri ile birlikte katılan çocuklar ‘Çiçek ekimi, taş boyama, ip atlama, yakan top’ gibi oyunların yanı sıra sokakta çiçek ekimi, duvar boyama, müzik ve dans etkinlikleri ile güzel bir gün geçirdiler

Etkinlikte konuşma yapan Çocuk Meclisi Başkanı Gurur Erensoy; “23 Nisan hem çocuk bayramı hem de Türkiye Büyük Millet Meclisini açılışının yapıldığı gün. Buradan ailelere sesleniyorum: Çocuklarımıza 23 Nisan’ın sadece Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı olmadığını aynı zamanda Meclis’in açılış günü olduğunu söylemeliyiz.” dedi.

Etkinliği çok başarılı bulduğunu ifade eden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Halkın büyük ilgi gösterdiği bu tür etkinlikleri sürekli daha yoğunluklu olarak yapacağız. Gördüğünüz gibi yoğun bir ilgi var. Bu tür etkinliklere ihtiyaç var demektir. Çocuk Meclisi, Kemalpaşa Mahalle Meclisi ve Kemalpaşa Mahallesi muhtarına ve etkinlikte emeği geçen herkese  teşekkür ederiz. Bundan sonra da böyle güzel etkinlikleri kentimizde  yaşayacağız” dedi.

Kemalpaşa Mahalle Muhtarı Şebnem Kumtepe de yaptığı konuşmada “Çocuk Meclisi bize etkinlik için talepte bulundu. Biz de Mahalle Meclisi’yle birlikte onlara destek olduk. Gençlerin de  katkılarıyla çok güzel bir topluluk ve program oluştu. 30’a yakın görevli genç var. Program içerisinde farklı  etkinliklere yer verildi. Etkinliğe katılan belediye başkanımıza teşekkür ederiz.” dedi.ÜST