Atatürk’ü anma etkinliği düzenlendi

Atatürk’ü anma etkinliği düzenlendi
14/11/2018 · Haberler

Barbaros Mahalle Meclisi Eğitim İçin Gönüllü Destek çalışma grubunun Atatürk’ü anma etkinliği mahalle meclisi çalışma ofisinde gerçekleştirildi.

Eğitim İçin Gönüllü Destek çalışma grubu gönüllü eğitmenleri Şükrüye Karadeniz, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi sınıf öğretmenliği bölümü öğrencileri Elif Can, Gülümser Çetin, Kübra Özsoy, Şahypjemal Gurbanova, İrem Öztürk, Fen Bilimleri bölümü öğrencisi Arife Taştekin'in katkıları ile düzenlenen eğitim alan öğrencilerin, velilerinin ve mahalle sakinlerinin katıldığı etkinlikte emekli öğretmen Şükrüye Karadeniz günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Karadeniz; “Büyük önder, fikir, ideal ve eserleriyle bağımsızlığımızdan tarihimize, dilimizden sanatımıza ve benliğimize kadar en gerçek fikirlerin ve en sıcak duyguların içinde, aramızda hep yaşayan bir önderdir.  Atatürk’ün ölümsüzlüğe uğurlandığı günün yıl dönümünde herkese düşen en büyük görev Atatürk’ü ve en büyük eseri Cumhuriyet’i anlamak, Cumhuriyetin değerlerini her koşulda korumak, Atatürkçü düşünceyi benimsemek, Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaktır. Atatürk’ün bize bıraktığı ışık yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir” dedi.

Atatürk’ü anma etkinliğinde öğrenciler Atatürk’le ilgili şiirler okudular, Dünyanın Atatürk’e bakışından örnekler verdiler, Atatürk’ün çocuklar için söylediği sözleri paylaştılar, Atatürk’ün resimlerinden oluşan video katılımcılarla birlikte izlendi, Atatürk için sevgi ağacı oluşturularak öğrenciler kağıda duygu ve düşüncelerini yazdı.

ÜST