Atatürk’ün verdiği özgüven inanç bizim ışığımız olacaktır

Atatürk’ün verdiği özgüven inanç bizim ışığımız olacaktır
16/10/2019 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin Ekim ayı kadın söyleşilerinin konuğu Hale Gökhan oldu.

Çanakkale Kent Konseyi toplantı salonunda geniş katılımla gerçekleştirilen söyleşide Hale Gökhan, Kadın ve Cumhuriyetin değerleri konusunda konuşma yaptı. Gökhan “Atatürk ilkelerine dayanarak Cumhuriyetin ışığında kazanımlarımızı daha da ileri götürmeliyiz” dedi.

Çanakkale’de sosyal sorumluluk projelerinde görevler alan Hale Gökhan konuşmasında toplumu şekillendirmede kadının büyük rolü olduğunu belirtti. Her şeyin ailede başladığını ve kadının, çocukların yetişmesinde gelişiminde toplumu şekillendirmede büyük önemi olduğunu belirtti.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kadını topluma örnek olması için her zaman ön plana çıkarttığını belirtti.

Gökhan; “Atatürk ilkeleri ve cumhuriyet anlayışının yolundan gitmeliyiz, sorunlarımızı bu yolla çözebiliriz. Atatürk kadını her zaman ön plana çıkartmıştır. Kadına belediyelerde seçilme hakkı verilmesi, milletvekilliği için seçme seçilme hakkının verilmesi çok büyük önem taşımaktadır.

Topluma örnek olmaları için her zaman önlerini açmıştır. İlk kadın pilotumuz Sabiha Gökçen, tarihçi, akademisyen Afet İnan gibi pek çok ismi özellikle ön plana çıkartmıştır. Atatürk’ün verdiği özgüven inanç bizim ışığımız olacaktır. Aydın kadınlar, Atatürk ilke ve inkılaplarına inanan kadınlar başaracaktır” dedi.

Hale Gökhan’a konuşmasının ardından Kadın Meclisi Başkanı Sevgi Uluşal çiçek takdim etti.

 

 

ÜST