Atikhisar Baraj Gölü Havzası İncelenecek

Atikhisar Baraj Gölü Havzası İncelenecek
22/07/2015 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisi bilgilendirme genel kurul toplantısı Kent Konseyi’nde gerçekleştirildi. Genel Kurul’da Ulupınar Gözlem Evi çevresinde kesilen ormanlık alan, Atikhisar Baraj Gölü Çevresi ve Çanakkale kıyı şeridindeki yapılaşmaların incelenmesi kararlaştırıldı.

Çanakkale Kent Konseyi toplantı salonunda yapılan Çevre Meclisi Genel Kurulunda Divan heyetine Aysel Uzun, Muhammet Şapçı, Aytekin Er seçildi.

Toplantıda Çevre Meclisinin faaliyetleri hakkında sunum gerçekleştirildi. Dünya Sulak Alanlar, Ormancılık ve Meteoroloji günlerinde yapılan basın açıklamaları, bu yıl beşincisi düzenlenen Atikhisar Kır Şenliği etkinlikleri hakkında katılımcılar bilgilendirildi. Kent Konseylerinin Çevre konusunu görüşmek için bir araya geldiği Küçükkuyu buluşması ve 5 Haziran Dünya Çevre günü etkinlikleri katılımcılara aktarıldı. 5 Haziran günü Çağlar Kaynak Basketbol sahasında gerçekleştirilen Kent Konseyi genel Kurulunda Çevre Meclisi tarafından hazırlanan ve sunulan Çevre Raporu katılımcılara sunuldu.

Genel Kurul’da Çanakkale ve çevresindeki çevre olayları da görüşüldü. Kaz Dağları bölgesine yapılacak 5 adet baraj, Atikhisar Baraj Gölü havzasında bulunan köylere gerçekleştirilen gezide ortaya çıkan tablo, küresel ısınma, Çanakkale’ye yapılması planlanan boğaz köprüsü, AKFA arazisi ve kıyı şeridinin son durumu,  zeytinlik alanlarının korunması konuları genel kurul ’da görüşüldü.

ÜST