Barbaros Mahalle iftarı gerçekleştirildi

Barbaros Mahalle iftarı gerçekleştirildi
13/06/2017 · Haberler

Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Kent Konseyi Barbaros Mahalle Meclisi, Barbaros Mahalle Muhtarlığının ortaklaşa düzenlediği geleneksel Barbaros Mahalle İftarı gerçekleştirildi.

Barbaros Mahallesi Dumlupınar Camii önünde gerçekleştirilen iftara Belediye Başkan Vekili Bilge Şimşek, Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, Kent Konseyi Başkanı Engin Kandemir, Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri, Barbaros Mahalle Meclis Başkanı Emine Turan, Mahalle Meclisi Yürütme Kurulu üyeleri, Barbaros Mahalle Muhtarı Şaban Şahin, Belediye meclis üyeleri ve mahalle sakinleri katıldı.

Dualar ile başlayan programa katılanlar, ezanın okunması ile iftarlarını açtılar. Yemek duasının okunmasının ardından konuşma yapan Belediye Başkan Vekili Bilge Şimşek; “Hep birlikte bir araya geliyor mahalle kültürünü yaşatıyoruz. Bundan sonra da hep beraber olmaya devam edeceğiz. Müslüman’ın Müslüman’a kırdırıldığı kötü günler yaşıyoruz. Karınca ezmek bile bizim dinimizde günahtır. Maalesef Müslüman Müslüman’ı öldürüyor. Dilerim bunlar geride kalır. Geçmişte gibi hep beraber, omuz omuza, yan yana yaşarız. Ramazan bayramına da güzel bir şekilde girelim her günümüz bayram sevinciyle dolsun” dedi.

 

 

ÜST