Barbaros Mahalle Meclisi de kuruluyor

Barbaros Mahalle Meclisi de kuruluyor
03/12/2013 · Haberler

Daha önce kurularak çalışmalarını sürdüren Fevzipaşa, Esenler, İsmetpaşa, Namık Kemal, Kemalpaşa, Cevatpaşa mahalle meclislerine Barbaros Mahalle Meclisi de 19 Aralık tarihinde yapılacak olan kuruluş genel kuruluyla katılmış olacak.  Barbaros Mahalle Muhtarı Şaban Şahin, Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz, Genel Sekreter Gülay Sarışen mahalle sakinlerinden bir grupla bir araya gelerek süreçle ilgili bilgiler verdi.

Barbaros Mahalle Muhtarı Şaban Şahin, mahalle meclislerinin önemine dikkat çekerek, “İbrahim Bodur Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirilecek olan kuruluş genel kuruluna mahalle sakinlerini davet ediyorum. Bizde muhtarlık olarak genel kurul gününe kadar halkımızı bilgilendireceğiz. Mahalle Meclisleri gönüllülük ve hizmet işi. Halkımız gerçekten çok duyarlı. İlk toplantıya katılım güzel oldu. Herkes birbiri ile yarışır durumda.  Seçilecek temsilcilerle beraber çalışacağız. Genel Kurul’da katılımın üst düzeyde olacağına inanıyorum. Diğer mahallelere örnek oluşturacak çalışmalar yapacağımıza inanıyorum.  Mahalle sakinlerimiz mahalle meclislerine gelsinler görev alsınlar” dedi.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Gülay Sarışen de, Barbaros Mahalle Meclisi kuruluş genel kurulunun 19 Aralık, Saat 17.30’da İbrahim Bodur Anadolu Lisesinde gerçekleştirileceğini 7 kişiden oluşan Yürütme Kurulu’nun seçileceğini açıkladı ve bütün mahalle sakinlerini genel kurula katılmaya davet etti.

 

ÜST