Barbaros Mahalle sakinleri iftar’da buluştu

Barbaros Mahalle sakinleri iftar’da buluştu
20/06/2016 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Barbaros Mahalle Meclisi ve Barbaros Mahalle Muhtarlığı tarafından Çanakkale Belediyesi’nin katkıları ile Barbaros Mahallesi Ceviz sokakta iftar düzenlendi.

Barbaros Mahallesi Ceviz Sokakta Dumlupınar Camisi önünde düzenlenen iftara Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan, CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Barbaros Mahalle Meclis Emine Turan, Mahalle Muhtarı Şaban Şahin ve mahalle sakinleri katıldı.

Ramazan’ın barış, sevgi ayı olduğunu belirten Belediye Başkanı Ülgür Gökhan;  “Ramazan ayında iftarlarda bir araya geliyoruz. İnsanlar kardeşçe yaşamanın huzurunu yaşıyorlar. İslam dünyasında sıkıntılı günler yaşanıyor. Çanakkale’de mutluluk barış içinde mahallelerde iftarlar yapıyoruz. Barış içinde bayrama da ulaşacağız. Barış içinde kardeşçe yaşadıkça Allah’ta bize yardım edecektir. Huzuru, mutluluğu paylaşarak kimseyi ötelemeden, kimseye kötü gözle bakmadan bu kentte yaşamanın yollarını bulacağız. Sağlık ocağımız yapıldı. Doktorumuz da geldi. Mahalle insanları sağlık ocağından yararlanabilecekler. Önümüzdeki yıl itfaiyenin olduğu bölgeden köprü de yapılacak. Bu yörenin keyfini çıkarmanızı diliyorum” dedi.

Barbaros Mahalle Meclisi başkanı Emine Turan ve yürütme kurulu üyeleri Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın babalar gününü kutlayarak çiçek takdim etti.

Mahalle iftarları 23 Haziran 2016 Perşembe günü Cevatpaşa Mahallesinde (Cevatpaşa Mahallesi Veli Yaşin Caddesi Merkez Ortaokulu Önü) düzenlenecek iftarla sona erecek.

ÜST