Başkan Gökhan file yapım atölyesini ziyaret etti

Başkan Gökhan file yapım atölyesini ziyaret etti
14/01/2019 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Fevzipaşa Mahalle Meclisi çalışma ofisinde alışveriş filesi ören mahalleli kadınları Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ziyaret etti.

File seferberliği başlatan kadınlar tamamen örgüden, el emekleriyle file yaparak hem alışverişlerde, pazarda file kullanımının artmasına hem de çevre duyarlılığının gelişmesine katkı sunuyorlar.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; "Fevzipaşadaki kadınlarımıza atölye oluşturarak file yapımını öğrettiler. Bu fileleri biz de Belediye olarak alacağız ve pazarda değerlendireceğiz. Vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacağız. Buradaki amaç naylon poşet yerine file kullanımını sağlamak. Aynı zamanda bu proje Fevzipaşa Mahallemizdeki kadınlara iş imkanı oldu, hem de çevreye duyarlılığımızı ortaya koymuş olduk. Çanakkale halkı, naylon poşet kullanmama konusunda çabuk adapte olacaktır. Bez torba siparişini de verdik. Bu fileleri yapmaya devam edeceğiz. Kadınlarımıza bir iş olacak ve çevreye karşı duyarlılık oluşturmuş olacağız. Daha sonra şöyle bir planlamamız var; Evlerdeki gazeteleri toplayıp, onlardan kese kağıdı yapacağız. Bu sayede hem gazetelerin geri dönüşümünü sağlayacağız hem de naylon poşetten bir kez daha kurtulmuş olacağız. Bu bir başlangıç. Eğitmenimiz Altın Yıllar Yaşam Merkezinden Osman Hikmet Türen hocamız. Kadınlarımız file yapım sürecine hemen adapte oldular. Gayet güzel yapıyorlar." dedi.

Başkan Gökhan, ziyarette file ören kadınlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

ÜST