Çanakkale Çarşı’da Buluştu

Çanakkale Çarşı’da Buluştu
31/12/2018 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi, Kemalpaşa Mahalle Meclisi ve Çanakkale Belediyesi ile birlikte ekonomik durgunluğun arttığı bu günlerde yılbaşı öncesi çarşıyı hareketlendirmek amacıyla esnaflar için düzenlenen “Çarşıda Buluşalım” etkinliği büyük ilgi gördü.

Kemalpaşa Mahallesinden kortej yürüyüşü ile başlayan etkinlik gün boyu devam etti. Kortej yürüyüşü Aynalı çarşı, Kuyumcular çarşısı, Çarşı Caddesi’nde esnaf ziyaretleriyle devam ederek Değirmenlik sokakta sona erdi.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Çarşı’daki esnafımızın yılbaşı öncesinde daha çok alışveriş yapması için böyle bir etkinlik düzenledik. Tüm mahallelerden insanlar geldi. Coşku içerisinde bugünü kutlamış olduk. “Mutlu bir 2019 diliyorum” Kötü 2018’i def ediyoruz, mutlu 2019’u karşılıyoruz. 2019’da her şeyden önce sağlık, bununla birlikte mutluluk ve sıkıntılardan kurtulmayı diliyorum. Bunu bugüne kadar sağladık, inşallah bundan sonrada sağlayacağız. İnsanların katkısı, çocuklarımızın mutluluğu tam bir Çanakkale manzarası oldu. Katılan herkese teşekkür ediyorum. Mutlu bir 2019 diliyorum. Esas alışveriş merkezi burasıdır. AVM yokken burası Çarşı AVM idi. Burayı yaşatmalıyız” dedi.

Çarşı Caddesi’nde gün boyu, indirimli alışveriş, kampanyalar, konserler ve çeşitli etkinlikler düzenlendi. Bando ve Uzun Bacak Animasyon Grubu gösteriler sunarken, Çarşı Caddesi İş Bankası Önünde 3 yerel müzik grubu sahne aldı.  Canlı heykeller, Bando ve Çizgi film karakterleri gün boyu Çarşı caddesinde gösteriler sundu. Kentlilerin büyük ilgi gösterdiği Kar küresi Aynalı Çarşı bölgesinde fotoğraf çektirmek isteyenlerin akınına uğradı.

ÜST