Çanakkale Kent Konseyi "Deprem" Dayanışması İçin Ankara'daydı

Çanakkale Kent Konseyi "Deprem" Dayanışması İçin Ankara'daydı
31/03/2023 · Haberler

Türkiye’deki tüm Kent Konseyleri, Ankara Kent Konseyi ev sahipliğinde “Dayanışma Depremden Güçlüdür” temasıyla kentsel, toplumsal, sosyolojik ve psikolojik yönleriyle depremi ele alan zirvede bir araya geldi. Zirveye Çanakkale Kent Konseyi de katılım gösterdi.

Ankara Kent Konseyi ev sahipliğinde “Dayanışma Depremden Güçlüdür” temasıyla farkındalık zirvesi düzenledi. Zirveye Çanakkale Kent Konseyi Başkanı Avukat Ali Aydın Çalıdağ, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gülay Aktaşcı ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği kurucu üyesi Saim Yavuz katıldı. Deprem zirvesinde ilk olarak "Türkiye'de Deprem Gerçeği ve Kriz Yönetimi" uzmanlar tarafından anlatıldı. “O AN” başlığı altında Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman, Hatay, Gaziantep bölgesinden gelen temsilciler toplumsal dayanışma ve dönüşümün simgesi olması açısından 4 dakika 17 saniyede psikolojik, sosyolojik, toplumsal ve kentsel yönleriyle yaşadıklarını duygu, düşünce ve deneyimlerini katılımcılar ile paylaştı. 101 Kent Konseyinin katılımı ile gerçekleşen zirvede, yayınlanacak bildiri doğrultusunda Çanakkale Kent Konseyi ve üye Kent Konseyleri tarafından "Deprem İçin Farkındalık" çalışmaları başlatılacağı duyuruldu.

Zirvede ayrıca Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanlığı, anlamlı bir törenle Ankara Kent Konseyi’ne devredildi. Birlik flaması da bu çerçevede Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz’a teslim edildi.

Çanakkale Kent Konseyi olarak birlikte güzel çalışmalar yapacağımızı düşündüğümüz Ankara Kent Konseyi Başkanı, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Başkanı Halil İbrahim Yılmaz'a yeni döneminde hayırlı ve başarılı çalışmalar diliyoruz...

ÜST