Çanakkale Kent Konseyi Yat Limanı’nın yerine ‘HAYIR’ dedi.

Çanakkale Kent Konseyi Yat Limanı’nın yerine ‘HAYIR’ dedi.
03/07/2013 · Haberler

Yat Limanı projesi Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından gündeme getirilmişti. Kent, konuyla ilgili farklı görüşler dile getirdi. Kent Konseyi, yat limanı çalışma gurubu, farklı tutumları, yaratmış olduğu müzakere süreçlerinde tartıştırarak yat limanının kent için yaratacağı olumlu, olumsuz durumları ortaya çıkardı. Gerek proje sahibi ÇTSO gerekse kentimizin Sivil Toplum Örgütleri, belediye, halk, medya ile birlikte düşüncelerini ifade etti. Çalışma gurubunun hazırladığı bilimsel tabanlı rapor, kentliler ve ilgili yerel ve merkezi kurumlarla paylaşıldı.

Hazırlanan iki rapor ve değerlendirmeler sonucunda Haziran 2012’de Kent Konseyi genel kurulunda ‘Yat Limanı yerinin’ yanlış olduğu karara bağlandı. Konu, Belediye Meclisine aktarıldı.

Yaklaşık bir yıl süren kentteki bu tartışma ortamında söylenenler, açıklamalar, eleştiriler, itirazlar, kabuller, hepsi bu kitap içerisinde toplandı.

Yat Limanı projesinin bütün yönleriyle, süreçte yaşanan bilgileri kapsayan bu kitap geleceğe dönükte bir belge olma özelliğini içeriyor.

ÜST