“Geleneksel Çanakkale Seramikleri” karma sergisi açıldı

“Geleneksel Çanakkale Seramikleri” karma sergisi açıldı
10/03/2016 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi, Kültür ve Sanat Meclisi Çanakkale Seramikleri Çalışma Grubu ile Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi işbirliğinde düzenlenen ‘Geleneksel Çanakkale Seramikleri’ karma sergisi Seramik Müzesi’nde açıldı.

Çanakkale Kent Konseyi Kültür ve Sanat Meclisi Eş Başkanı Mustafa Sevim, “Bir ülkede kültür ve sanat gelişmişse demokrasi ve insan hakları da gelişiyor. Ülkemizde demokrasi ve insan haklarının gelişmesi için sanat ve sanatçıyı yüceltmek görevi bizlere düşüyor. Lütfen sanatçılarımızı ve onların ürettiği sanat ürünlerini yüceltelim onlara sahip çıkalım. Ürünlerinin satın alınması onların ekonomik durumlarının daha iyi olması için gayret edelim. Özellikle Çanakkale’de yaşayan bizler, Çanakkale Seramikleri ile meşhur bu kentte seramikten üretilen objeleri ve diğer sanatçılarımızın ürettiği ürünleri vitrinlerimize alalım. Konuklarımıza onlardan birer tane almaları için teşvik edelim. Dostlarımıza onlardan birer tane hediye verelim. Kültürümüzün, sanatımızın yücelmesi kentimizin ismiyle özdeşleşen Çanakkale Seramiklerinin yaygınlaşması böyle mümkün olacaktır” dedi.

Seramik sanatıyla uğraşan 32 sanatçının eserleriyle açılan seri 20 Mart tarihine kadar Çanakkale Seramik Müzesi’nde ziyaret edilebilecek.

ÜST