Cevatpaşa Mahalle Meclisi Çalışma Ofisi Açıldı

Cevatpaşa Mahalle Meclisi Çalışma Ofisi Açıldı
11/04/2014 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Cevatpaşa Mahalle Meclisinin Mehmet Akif Ersoy Caddesi No:12/1 adresinde bulunan çalışma ofisinin açılışı yapıldı. Çalışma ofisinin açılışına Belediye Başkan Vekili Celal Karakaş, Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz, Mahalle Muhtarı Evren Kızoğlu, Mahalle Meclis Başkanı Şevket Ağan, Belediye ve Mahalle meclis üyeleri, mahalle sakinleri ve çok sayıda davetli katıldı.

“Sahilde kıyıya vurmuş yüzlerce deniz yıldızının arasına dalıp, elleriyle toplayabildiklerini toplayıp tekrar denize attıktan sonra işte bunlar hayata döndü düşüncesini paylaşan arkadaşlarımla oluşturduğumuz mahalle meclisimiz çalışma evinin açılışını gerçekleştiriyoruz” sözleriyle konuşmasına başlayan Cevatpaşa Mahalle Meclis Başkanı Şevket Ağan; “Mahallemizin çağdaş, yaşanılır bir seviyede olması için gençlerimizin bilinçli, kendine güvenen bireyler, yaşlılarımızın mutlu, sağlıklı kişiler mahalle halkımızın birbirini seven, kişisel haklarına saygı gösteren, karşılıklı konuşabilen bir toplum olarak yaşayabilmesi amacını güden çalışma evimizin kurulmasında yardımı olan Kent Konseyi gönülleri ve çalışanları adına Kent Konseyi Başkanı Sayın Saim Yavuz’a, Çanakkale Belediyesi çalışanları adına sayın başkanımız Ülgür Gökhan’a teşekkür ederiz. Bundan sonraki çalışmalarımızda bugünkü açılıştaki gibi kalabalık katılımcılarla dolu geçmesi dileklerimle ben ve mahalledeki tüm arkadaşlarım adına herkese hoşgeldin diyoruz” dedi.

Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz yaptığı konuşmada ; “Mahalle meclislerini seçimlerden önce açmaya başladık. Kentlilerin bir kısmı bu mahalle meclisleri CHP ya da belediyenin seçim büroları olacak dediler. Bu sözden Cevatpaşa Mahalle Meclisi nasibini alamadı. Ama o da üzülmesin önümüzde cumhurbaşkanlığı seçimleri var ona hazırlanıyoruz. Ülgür başkanı da belki oraya gönderebiliriz. Mahallenin bütün sorunlarını çözmek üzere mahallelilerin bir araya gelerek konuşacakları, tartışacakları, fikir üretecekleri,  eylem yapabilecekleri bir alan olarak Kent Konseyi Cevatpaşa Mahalle Meclisi, Cevatpaşa’ya ve kentimize hayırlı olsun” dedi.

Belediye Başkan Vekili Celal Karakaş da yaptığı konuşmada; “Mahalle meclisleri çalışma ofisleri Kent Konseyi çatısı altında kuruluyorlar. Amacımız burada kent halkının kent yaşamını ve mahallesinde yaşama katkı sağlamaları. Mahalle muhtarları ile çalışacak, belediye ile iletişimlerini güçlendirecek, proje geliştirecek, yapılan yanlışları eleştirecek, yapıcı olacaklar. Ele ele bir bütün olacaklar. Böyle olursa katılımcı demokrasi ve katılımcı yönetim olur. Çanakkale belediyesi bu konuda son derece duyarlı mahalle meclislerine büyük önem veriyor. Mahalle meclisi çalışma ofisi tüm mahalle ve kentimize hayırlı olsun” dedi.

Açılış, davetlilerin çalışma ofisini gezmeleriyle sona erdi.


ÜST