Cevatpaşa Mahallesi İftarı yapıldı

Cevatpaşa Mahallesi İftarı yapıldı
09/07/2015 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Cevatpaşa Mahalle Meclisi ve Mahalle Muhtarlıkları tarafından Çanakkale Belediyesi’nin katkıları ile Cevatpaşa Mahallesinde gerçekleştirilen sokak iftarına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Cevatpaşa Mahallesinde düzenlenen iftara Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Cevatpaşa mahalle meclis başkanı Şevket Ağan, Mahalle Muhtarı Evren Kızoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, Belediye meclis üyeleri, mahalle sakinlerinin yanı sıra “Peace 2015” projesi kapsamında Çanakkale’de bulunan 9 ülkeden 36 katılımcı da iftara katıldı.

Cevatpaşa Mahalle Meclisi Başkanı Şevket Ağan; “Mahalle Meclisi’mizin düzenlediği İftar yemeğimize hoş geldiniz. Mahalle sakinlerimizin yanı sıra Peace 2015 projesinde bulunan 9 ülke 36’den katılımcı da soframıza konuk oluyorlar. Hepinize afiyet olsun” dedi.

Tuttuğunuz oruçları Allah kabul etsin sözleriyle konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Her yıl mahallemizde iftarları yapıyoruz. Kent Konseyi Mahalle meclisleri, muhtarlarla beraber mahalleliyi bir araya getirerek mübarek ramazanda birlikte oruç açmak için bizi bir araya getiriyorlar. Kendilerine teşekkür ediyorum. Sizlere de katılımınız için teşekkür ediyorum. Aramızda yabancı ülkelerden gençler var. İftarımızı bizle beraber yaşamak için aramızdalar. Barışın kentinde farklı dinlerden insanlar olarak burada iftarı açmış olduk onlarda katıldı.  Bu kentimizde barış özgürlük içinde kardeşçe yaşamayı devam etmeyi diliyorum. Mübarek günler geceler buna vesile olsun dualarımız barış kardeşlik için olsun hepinizi bir sene sonra ramazanda ailenizle çoluk çocuğunuzla birlikte olmayı nasip etsin diye dua ediyorum. Hepinize iyi akşamlar diliyorum.” dedi.

ÜST