Çevre için arabasız bir gün!

Çevre için arabasız bir gün!
19/09/2014 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Kadın Meclisi kolaylaştırıcılığında; Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Belediyespor Kulübü, Kemalpaşa Mahallesi Muhtarlığı, Bianeldeyiz Grubu ve kentlilerin katılımıyla kentimizin trafik ve çevre kirliliğine dikkat çekmek, kentlileri toplu taşıma araçları, bisiklet kullanımı veya yaya olarak ulaşımlarını sağlamaya ve yaya geçitlerini kullanmaya teşvik etmek amacıyla; 21 Eylül Pazar günü 15.00-18.00 saatleri arasında  “Çevre için, Kent içi(n) Spor” etkinliği gerçekleştirilecektir.

22 Eylül Dünya Araçsız günüdür. Biz de daha temiz çevre, daha temiz toplum, daha rahat solunabilir hava duyarlılığımızı ortaya koymak, araç kullanımının çevreye olumsuz etkilerine dikkat çekip farkındalık yaratmak istiyoruz.

22 Eylül Dünya Otomobilsiz Kentler günü; özel otoların mümkün olduğunca az kullanılmaları, toplu taşıma ile ulaşım, bisikletli ulaşım ve yaya ulaşımın ön planda olması gerektiğini hatırlatmak üzere düzenlenen bir etkinliktir.

21 Eylül Pazar günü saat 15:00’te "Arabasız bir gün keyfi” için, tüm kentlilerimizi, beyaz t-shortlerini giymiş, bisikletli veya yaya olarak “Çevre için, Kent içi(n) Spor” etkinliğimize bekliyoruz.

Sevgi Uluşal

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı

Çevre için, Kent içi(n) Spor Etkinliği

Tarih                                     : 21 Eylül 2014

Saat                                      : 15:00

Başlangıç Noktası           : Atatürk Caddesi (Eski Belediye Önü )

Güzergah                           : Atatürk Caddesi (Eski Belediye Önü), Demircioğlu Caddesi, İnönü Caddesi, Piri Reis Caddesi, Donanma Kavşağı (Ordu Evi), Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Çağlar Kaynak Basketbol Sahası (Truva Atı)


ÜST