Dünya değişiyor...

Dünya değişiyor...
22/09/2017 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi İzciliği Geliştirme ve Yaygınlaştırma Çalışma Grubu ile Kale Gençlik Derneği, WOIS Dünya Eğitim Kurulu Başkanı ve Uluslararası İzci Lideri Eğitimcisi Agustin Soto ve ekibiyle Çanakkale’de bir dizi çalışma gerçekleştirdi.

Temel Prensipleri aynı kalsa da yetişkinlerin, gençlerin, çocukların düşünce, davranış biçimleri de buna uygun olarak farklılaşıyor. İzcilik Teşkilatının ihtiyaçlarını tespit edebilmek, kendimizi ve sistemi güncel tutmak adına sürekli çaba göstermeliyiz. Bu kapsamda yapılan eğitimler önem kazanmaktadır.

WOIS Dünya Eğitim Kurulu Başkanı ve Uluslararası İzci Lideri Eğitimcisi Agustin SOTO yönetiminde 11-15 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da uluslararası bir eğitim gerçekleştirildi. Yabancı ülkelerden katılımcılar da dahil olmak üzere 41 Wood Badge'li lider bu seminerle birlikte "Eğitimcilerin Eğitimcisi" olmaya hak kazandı.

Kale Gençlik Derneği ve İzciliği Geliştirme ve Yaygınlaştırma Çalışma Grubu üyeleri Sema ÇOBAN ve Hüseyin ÇOBAN bu eğitimi başarıyla tamamladılar. Hüseyin ÇOBAN bu eğitim sonunda dünyada WOİS teşkilatı bünyesinde Ulusararası Eğitim Kuruluna seçilerek, dünya çapında izcilik lideri yetiştirme ve izciliği yayma sürecine katkı sağlayacak.

Venezuela’dan bu eğitim başta olmak üzere çeşitli temaslarda bulunmak için Türkiye’ye gelen Agustin SOTO Çanakkale’yi de ziyaret etti. Kale Gençlik Derneği başkanı Sema ÇOBAN, Çanakkale Kent Konseyi İzciliği Geliştirme ve Yaygınlaştırma Çalışma Grubu Kolaylaştırıcısı Muhammet ŞAPÇI, Trakya İzciler Birliği Başkanı Orhan TAYMAZ ve yönetim ekibi WOİS Başkanı Agustin SOTO’yu Çanakkale’ de ağırladı. Çanakkale’ de evrensel izcilik anlayışını yakalamak adına, çocuk ve gençlerin ihtiyaçlarının tespiti, daha kaliteli izcilik ve yaygınlaştırma adına neler yapılmalı konularında çeşitli toplantılar ve temaslar gerçekleştirdiler. Bu önemli ziyarette WOİS Başkanı SOTO, Kale Gençlik Derneği Kale İzcileri ile de bir araya geldi. WOİS dünya başkanı ile keyifli zamanlar geçiren izciler, unutulmaz bir tecrübe yaşadılar.

ÜST