Eğitime yönelik çalışmalar sürüyor

Eğitime yönelik çalışmalar sürüyor
20/12/2018 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Kadın Meclisi bilgilendirme genel kurul toplantısı Kent Konseyi toplantı salonunda yapıldı.

Kadın Meclisi Genel Kuruluna Belediye Başkan Vekili Birten Sarıbaş, Belediye Meclis Üyeleri Rebiye Ünüvar ve Bilge Şimşek ile kadın meclisi genel kurul temsilcileri, kentli kadınlar katılım gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda Kadın Meclisi Başkanı Sevgi Uluşal, kadınlara yönelik düzenlenen eğitim çalışmaları, seminerler, kurslar, konferanslar gerçekleştirdiklerini belirterek çalışmalarının süreceğini ifade etti.

Kadın Meclisi Başkanı Sevgi Uluşal; “Kadın Meclisi; örgütlü ve örgütsüz tüm kadınları sosyal sorumluluk, yerellik, gönüllülük, katılımcılık anlayışı içerisinde, ortaklık şemsiyesi altında buluşturan bir meclistir. Kadın Meclisi, kendini oluşturan temsilciler tarafından bir muhalefet platformu değil; merkezi yönetim, yerel yönetim, sivil toplum üçgenindeki geniş temsil tabanı üzerinde kent ortakları olarak katılımını sağlayan bir yapıdır” dedi.

Yaptıkları faaliyetler hakkında bilgiler veren Uluşal, “Kadınlar için ruh sağlığı semineri,  kanser haftasında ketem ile söyleşi düzenledik. Kadınlardan gelen yoğun talep üzerine İngilizce kursu açtık. Gönüllük eğitim ve Kızkardeşim Projesi kapsamında Bilgisayar ve Kodlama Eğitimi verildi. UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ekseninde Katılımcılık ve Girişimcilik toplantısına katılarak Çanakkale kent konseyi kadın meclisinin çalışmaları hakkında bilgiler verdik. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü, 5 Aralık Kadına Seçme Seçilme Hakkının verilişi günlerinde Cumhuriyet meydanında düzenlenen etkinliklere katkı sunduk” dedi.

Belediye Meclis Üyesi Rebiye Ünüvar, yaptığı konuşmada kadın meclisinin çalışmalarının önemine dikkat çekti.

Genel kurul katılımcıların dilek ve temennileri ile son buldu.

 

ÜST