Esenler Mahalle Meclisi genel kurulu yapıldı.

Esenler Mahalle Meclisi genel kurulu yapıldı.
12/09/2015 · Haberler

Kütüklü; “Birbirimizi anlamalı ve güvenmeliyiz”

Çanakkale Kent Konseyi, Esenler Mahalle Meclisi seçimli genel kurulu mahalle meclisi çalışma ofisinde mahalle sakinlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 

Genel Kurulda mahalle meclis başkanı İrfan Kütüklü genel kurulda çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Başkan Kütüklü yaptığı konuşmada; “Kent Konseyi yerelde halkın yönetime katılabilmesinin en önemli araçlarından birisidir. Mahalle Meclisleri de Kent Konseyinin en önemli organlarından olup, mahallede demokratik katılımı yaygınlaştırmak, ortak yaşam bilincini geliştirmek ve mahalle sakinleri arasında iyi komşuluk ilişkileri ile sosyal dayanışmayı pekiştirmek gibi görevleri vardır.

Bizler bu anlayış ve sorumluluk bilinci ile 2 Ekim 2013 günü göreve geldik ve 2 yıllık süre içerisinde mahallelimiz ile birlikte birçok faaliyet gerçekleştirdik. Etkinlik ve çalışmalarda daha da önemlisi, bu sürecin içinde yer alan farklı cins, inanç, düşünce ve görüşteki bireylerin birbirine kattığı, birlikte öğrendiği yeni ve değerli kazanımların olmasıdır. Bunlar ne derseniz; diğerine güvenmek, diğerini anlamak ve diğeriyle birlikte yapmaktır. Yapabiliyoruz demektir” dedi.  

Genel Kurul’da divan başkanı Muhammet Şapçı olurken katip üyeler, İbrahim Danacı, Necmettin Çalışkan olarak belirlendi.  

Yapılan seçimde iki yıl görev yapmak üzere Yürütme Kurulu’na, Fatma Çalışkan, İrfan Kütüklü, Satı Ürer, Ali Önder Uysal, Ayşegül Yıldız, Yüksel Üzden, Hülya Barut seçildi.

Yürütme Kurulunun ilk yaptığı toplantıda Başkanlığa İrfan Kütüklü, Başkan Yardımcılığına Fatma Çalışkan, yazmanlığa Ayşegül Yıldız getirildi.

 

ÜST