Esenler Mahalle Meclisi Kuruluyor

Esenler Mahalle Meclisi Kuruluyor
25/09/2013 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Esenler Mahalle Meclisi kuruluş genel kurulu 2 Ekim Çarşamba saat 17.30’da Özlem Kayalı İlköğretim Okulu salonunda gerçekleştirilecek.

Esenler Mahallesi Muhtarı Nazife Aydın; “Esenler Mahallesinde yaşamını sürdüren tüm mahalle sakinlerimizi  genel kurula bekliyorum” dedi

Mahalle düzeyinde yaşanan sorunların çözümü amacıyla, mahallelilerin ortaklaşa çalışmalar gerçekleştirebilmesi ve oluşturulan görüşlerin ilgili kurumlara iletilebilmesinin  mekanizması  olan mahalle meclislerine bir yenisi daha ekleniyor.

Çanakkale Kent Konseyi Fevzipaşa Mahalle meclisinin ardından Esenler Mahalle Meclisi kurulma çalışmalarına başlandı. 2 Ekim Çarşamba saat 17.30’da Özlem Kayalı İlköğretim Okulu salonunda gerçekleştirilecek kuruluş genel kurulunun önemine dikkat çeken Esenler Mahallesi Muhtarı Nazife Aydın;  “Oluşacak meclisin başarılı çalışmalar yapacağına inanıyorum” dedi. Eseneler Mahallesinin bilinçli ve kültürlü olduğuna dikkat çeken Aydın; “Katılımın yoğun olacağına inanıyorum. Muhtarlık olarak siteleri gezerek, telefon ve mail yolu ile halkımızı genel kurula davet ediyoruz. Yedi kişiden oluşacak mahalle meclisimiz  muhtarlığımızın da aktif desteğiyle  ortaklaşa çalışmalar yapacak. Mahallemiz için mahalle sakinlerimize çalışacağımız bir ortam yaratılacak. İlk olarak belirlediğimiz sorunlar olarak parkların düzeltilmesi, sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, düğün salonu taleplerimiz mutlaka gündeme gelecektir. Taleplerimizin gerçekleştirilmesi için tüm mahalle sakinlerimizi  mahalle meclisi kuruluş genel kuruluna bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

ÜST