Esenler Mahalle sakinleri birlikte iftar yaptı

Esenler Mahalle sakinleri birlikte iftar yaptı
07/06/2017 · Haberler

Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Kent Konseyi Esenler Mahalle Meclisi ve Esenler Mahalle Muhtarlığı'nın ortaklaşa gerçekleştirdiği Geleneksel Mahalle İftarı Esenler Mahallesi Sağlıklı Yaşam Parkı önünde gerçekleştirildi.

Esenler Mahallesinde düzenlenen iftara Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan,  Kent Konseyi Başkanı Engin Kandemir, Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri, Esenler Mahalle Meclis Başkanı İrfan Kütüklü, Mahalle Meclisi Yürütme Kurulu üyeleri, Esenler Mahalle Muhtarı Nazife Aydın, Belediye meclis üyeleri ve mahalle sakinleri katıldı.

Allah tutmuş olduğumuz oruçları kabul etsin sözleriyle konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Her sene mahallelerimizde birer akşam iftar sofralarında bir araya geliyor birlikte iftar yapıyoruz. Allah sağlık verdiği müddetçe iftarlarımızı beraber yapmaya devam edeceğiz.  Çok yüce bir dinin mensubuyuz.  Allah’ın bize lütfettiği dinimizde insanlığa doğru yolu gösteren nasihatler var. O nasihatlerin en önemlilerinden bir tanesi kardeşlik nasihatidir. Müslüman’ın müslüman’a kardeş olduğunu ve bu dünyada birlikte güzellikleri yaşamasını emreder. Ama bugünkü dünyada üzülerek ve kahrolarak maalesef Müslümanların birbiriyle çatışmasını, mücadelesini hatta birbirlerini öldürmesine kadar varan vahşeti izlemekteyiz. Ülkemizde, bu coğrafyada Allah’a şükür kardeşçe dinimizi yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza ediyoruz. Bu ülkede esenlik içerisinde kardeşçe yaşamanın yollarını arıyoruz.  Ara ara başka nedenlerden dolayı sıkıntılarımız oluyor. Ama işin özünde ülkemizde ama özellikle Çanakkale’de kardeşçe birlik ve beraberlik içerisinde yaşamanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz. Bu beraberliğimiz inşallah bozulmaz” dedi.

Mahalle İftarları; 8 Haziran Perşembe Fevzipaşa Mahallesi Maşatlık mevkii, 9 Haziran Cuma Kemalpaşa Mahallesi Değirmenlik Sokak, 10 Haziran Cumartesi Namık Kemal Mahallesi Arap İbrahim Paşa Caddesi Namık Kemal Mahalle Meclisi Önü ve 11 Haziran Pazar günü Güzelyalı Muhtarlık binası önünde gerçekleştirilecektir.

 

ÜST