Esenler Mahallesi sakinleri iftarda buluştu

Esenler Mahallesi sakinleri iftarda buluştu
14/06/2016 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Esenler Mahalle Meclisi ve Esenler Mahalle Muhtarlığı tarafından Çanakkale Belediyesi’nin katkıları ile Esenler Mahallesinde Cumartesi pazarı yerinde gerçekleştirilen iftara vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Cumartesi pazarı yerindeki iftara Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan, Mahalle Meclis Başkanı İrfan Kütüklü, Mahalle Muhtarı Nazife Aydın başta olmak üzere çok sayıda mahalle sakini katıldı.

Birlikte yenen iftar yemeğinin ardından yaptığı konuşmasına “tuttuğunuz oruçları Allah kabul etsin” sözleriyle başlayan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “İnşallah sağlık, huzur ve barış içerisinde bu ayı geçiririz. Son yıllarda maalesef islam ülkelerinde hiç de dinimize uygun olmayan Müslümanın Müslümanı maalesef öldürdüğü, katlettiği durumları görüyoruz. Bu canımızı sıkıyor ve bizi üzüyor. Bizim dinimize asla uygun olmayan davranışları bizde maalesef üzüntüyle izlemek zorunda kalıyoruz. Allah’a şükür Çanakkale’de her yıl olduğu gibi bu senede huzur içerisinde, barış içerisinde ramazan geçireceğimize inanıyorum. Bizler barış içerisinde ve kardeşçe yaşamaya gayret gösteriyoruz. İftarlarımızda bunun göstergesi. Burada ramazanlarda iftar sofralarında mahalleli buluşuyor. Bu kentte yaşamanın sevinciyle iftarımızı yapıyoruz. Biz de bu kentte barış içerisinde yaşamaya devam edeceğiz" dedi.

Birlik ve beraberliğin pekiştiği sokak iftarı programları; 15 Haziran Çarşamba İsmetpaşa Mahallesi Papatya Sokak Öğretmenler Sitesi önü, 17 Haziran Cuma Fevzipaşa Mahallesi Maşatlık mevkisi, 18 Haziran Cumartesi Namık Kemal Mahallesi Arap İbrahim Paşa Caddesi Namık Kemal Mahalle Meclisi önü, 19 Haziran Pazar Barbaros Mahallesi Ceviz Sokak Dumlupınar Camii önü, 23 Haziran Perşembe Cevatpaşa Mahallesi Veli Yaşin Caddesi Merkez Ortaokulu önünde gerçekleştirilecek.

ÜST