Esenler’de kadınlar, temsilcilerini belirledi.

Esenler’de kadınlar, temsilcilerini belirledi.
13/12/2015 · Haberler

Esenler Mahalle Meclisi’nde kadın toplantısı yapıldı.

Meclis başkan yardımcısı  Fatma Çalışkan mahalle meclisleri nedir, mahalle meclisleri nasıl çalışır konularında yaptığı bilgilendirmelerden sonra toplantıya katılan kadınların sorularını yanıtladı.

Toplantıda, Kent  Konseyi Kadın Meclisi’nde mahalleyi temsil edecek kadının belirlenmesi için  seçim de yapıldı.  Dürdane Erdoğan, Sabiha Salkım ve Nevcihan Uysal’ın aday olduğu temsilci seçiminde kadınlar kendilerini tanıtarak neden aday olduklarını ve ne yapacaklarını hakkında bilgi verdiler. Yapılan seçim sonucunda Dürdane Erdoğan temsilci olarak belirlendi.

Esenler Mahalle Meclisi Başkan yardımcısı Fatma Çalışkan, “mahallemizdeki kadınlarla mahalle ofimizde yürüttüğümüz kurslar ve etüd  programlarının yanı sıra, çeşitli konularda bilgilendirme toplantıları da yapıyoruz. Çalışma hayatında eşit haklarla yer almaları, siyasette en az erkekler kadar  söz ve karar  mevkilerinde olabilmeleri için  kadın çalışmalarına ağırlık veriyoruz. Hiçbir kadın ayrımı yapmadan kadınların bu çalışmalara katılmalarını ve rol almalarını destekleyeceğiz.” dedi.

 

ÜST