Esenler’de Kursiyerler sertifikalarını aldı

Esenler’de Kursiyerler sertifikalarını aldı
08/01/2015 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Esenler Mahalle Meclisinde düzenlenen sitelerde görev yapan kapıcıların katıldığı bahçıvanlık kursunu başarı ile tamamlayan kursiyerlere belgeleri verildi.

Esenler Mahallesinde sitelerde kalorifer yakıcısı ve kapıcı olarak görevlendirilen kişilere yönelik düzenlenen bahçıvanlık kursuna 40 kursiyerin katıldı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri, Tarımsal Yapılar ve Sulama, Bitki Koruma bölümlerinden gelen öğretim üyeleri tarafından verildiği kursta katılımcılara bahçe toprağı hazırlığı, ekoloji, sulama, bitki materyali, zirai mücadele konularında bilgiler verildi.

Esenler Mahalle meclisinde düzenlenen törende kursu başarı ile tamamlayanlara belgeleri takdim edildi.  Törende konuşma yapan Esenler Mahalle Meclis Başkanı İrfan Kütüklü; “Mahalle meclisleri halkın yanında olmak için var. Üniversite ile yapmış olduğumuz işbirliğiyle, kapıcıların talepleri olan bahçıvanlık kursunu gerçekleştirdik. Kenan Kaynaş hocamız başta olmak üzere diğer hocalarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

Prof. Dr. Kenan Kaynaş yaptığı konuşmada “Mahalle meclislerini bu programla daha iyi tanıdım. Mahalle meclislerinin bu tip etkinliklerde rolünü daha iyi anladım. Kursiyer ve arkadaşlar adına teşekkür ederim. Üniversiteler öğrenci yetiştirme, bilimsel araştırma yapma yeridir. Bir diğer görevi de toplumu aydınlatmaktır. Üçüncü görevimiz topluma, halka hizmet görevini yerine getirdiğimiz için çok mutluyum” dedi.

Kursiyerlerde yaptıkları konuşmalarda “Kursun bize büyük katkısı oldu. Hocalarımıza değerli vakitlerini bize ayırdıkları için teşekkür ediyoruz.  Başta hocalarımız olmak üzere tüm arkadaşlar ve mahalle meclisine teşekkür ederiz. Bize fayda sağlayacak kursların devamını bekliyoruz” dediler.ÜST