Eylül’de Her Yer Kırkyama

Eylül’de Her  Yer Kırkyama
02/07/2015 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Boreas Kırkyama Çalışma Grubunun bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceği Kırkyama buluşması hazırlıkları kapsamında sergi salonlarında incelemelerde bulunuldu.

9-12 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 4. İlyada Kırkyama Çanakkale Buluşması yaklaşırken hazırlıklarda tamamlanıyor. Boreas Kırkyama Çalışma Grubu Kolaylaştırıcısı Aysun Aksu ve çalışma grubu üyeleri Küratör Hüseyin Güngör’le birlikte sergi salonlarında incelemelerde bulundu.

Kırkyama Buluşması kapsamında eserlerin sergileneceği Güzel Sanatlar Galerisi, ÇOMÜ Kültür Evi, Korfmann Kütüphanesi, Çimenlik Kalesi, Sosyal Bilimler Lisesi Kapalı Spor Salonu, Sürekli Eğitim Merkezi, Eski Ermeni Kilisesi, ÇTSO Çanakkale Evi’nde Küratör Hüseyin Güngör’le incelemelerde bulunarak, sergi salonlarında eserlerin nasıl sergileneceği değerlendirildi.

Boreas Kırkyama Çalışma Grubu Kolaylaştırıcısı Aysun Aksu; “Bu yıl Türkiye ve Dünyadan birçok Kırkyama sanatçısını Çanakkale’de buluşturacağız. Sergi salonlarımızın tamamı doldu. 8 salonumuzda dolduğu içi birçok talebi karşılayamadık. Özellikle Ankara, Eskişehir, Erzurum’dan gelecek sergiler bu yılki buluşmanın gözdeleri olacak. Buluşmayı bu yıl hem kapsam, hem estetik, hem de kalite olarak daha yukarılara taşıyacağız. Her yıl olduğu gibi yarışmalarımızda şenliğimizin heyecanı olacaktır"  dedi.

ÜST