Fevzipaşa Birlik Beraberlik Çalışma Grubu Raporu Kabul Edildi

Fevzipaşa Birlik Beraberlik Çalışma Grubu Raporu Kabul Edildi
03/08/2012 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı 02 Ağustos 2012 Perşembe, saat 16.00'da Deniz Müzesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Toplantı özet raporuna bu başlık altından ulaşabilirsiniz.

ÇANAKKALE KENT KONSEYİ
02 Ağustos 2012

Çanakkale Kent Konseyi Genel Kurul toplantısı 02 Ağustos Perşembe, saat 16.00'da 78 kentlinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir (57 katılımcı çağrılı / 21 katılımcı kent gönüllüsü). Yrd. Doç. Dr. Arzu Başaran Uysal “Fevzipaşa Birlik Beraberlik Çalışma Grubu” raporunu Genel Kurul katılımcılarına sunmuştur. Sunumun ardından raporla ilgili görüş ve öneriler alınarak oylamaya geçilmiştir. 53 katılımcının oy kullandığı toplantıda 46 evet oyu ve 7 çekimser oyla Çalışma Grubu raporu kabul edilmiştir. Raporun kitaplaştırılmasından önce görüş bildirmek isteyen MHP İl Başkanlığı temsilcisi Mesut Ertuğrul’a görüşlerinin dikkate alınacağı, 15 Ağustos 2012 Çarşamba gününe kadar görüşlerini e-posta yoluyla veya yazılı olarak Çanakkale Kent Konseyi’ne ulaştırması gerektiği bildirilmiştir.

Toplantı gündemin 2. Maddesi olan “Kent Meydanı” hakkında bilgilendirme ile devam etmiştir. Çanakkale Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden M. Kemal Albayrak “Kent Meydanı” süreci ve mevcut durumuyla ilgili bilgilendirme yapmıştır. “Kent Meydanı” hakkında görüş ve önerilerin alınmasının ardından Ankara Atılım Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Savaş Zafer Şahin “Kamusal Alan Olarak Kent Meydanları” konulu bir bilgilendirme yaparak, dünyadan “Kent Meydanı” örnekleri ve önerilerini katılımcılara sunmuştur. Sunumla ilgili görüş ve önerilerin alınmasının ardından “Kent Meydanı” projesiyle ilgili bir Çalışma Grubu kurulacağı ve destek vermek isteyen kentlilerin Çanakkale Kent Konseyi’ne başvurmaları gerektiği konusunda bilgilendirme yapılmış ardından toplantı sona ermiştir.

ÜST