Fevzipaşa Mahalle Meclisi 23 Nisan Çocuk Şenliği

Fevzipaşa Mahalle Meclisi 23 Nisan Çocuk Şenliği
30/04/2013 · Haberler

Fevzipaşa Mahalle Meclisi ve Koza Gençlik Derneği’nin birlikte gerçekleştirdiği  23 Nisan Şenlikleri, Kilise Meydanında (Zafer Meydanı) gerçekleştirildi.

Fevzipaşa Sosyal Yaşam Merkezi’nde hazırlıkları yapılan ve Fevzipaşa Mahallesinde yaşayan çocukların yanısıra, anne ve babalarının katılımıyla daha da neşeli hale gelen Şenlik programı, genç gönüllülerin de desteklemesiyle farklı etkinliklerle tamamlandı.

Fevzipaşa Mahalle Meclisi Genel Sekreteri Aslı Kırıkkulak, “İlk kez mahallemizde mahallemiz çocukları, aileleriyle birlikte eğlendiler. Şenliğe katkı veren Koza Gençlik Derneği’ndeki arkadaşlarımız, Şenliğin gerçekleşmesi için çok çalıştılar. Sosyal Yaşam Merkezi’nde 6 aydan bu yana çocuklarla, bir çok farklı çalışmalarımız “Aktif Tırtıllar Projesi” kapsamında Koza Gençlik Derneği’yle birlikte devam etti. Projelerimiz ve çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. ” dedi.

Mahalle çocuklarının dans gösterileriyle başlayan Şenlik daha sonra çuval yarışı, yumurta taşıma, yoğurt yeme, halat çekme yarışlarıyla devam etti.

Çuval ve halat çekme yarışmalarına katılan aileler de çocuklarıyla birlikte eğlendiler.

ÜST