Fevzipaşa’dan milli takıma jimnastikçiler yetişiyor

Fevzipaşa’dan milli takıma jimnastikçiler yetişiyor
15/08/2013 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Fevzipaşa Sosyal Yaşam Merkezi tarafından organize edilen program kapsamında Fevzipaşa Mahallesinde yaşamını sürdüren 7-12 yaş aralığındaki çocuklar Anafartalar Spor Kompleksinde jimnastik eğitimi alıyor. Salı ve Perşembe günleri gerçekleştirilen jimnastik kursunda çocuklar sporun temel kurallarını öğreniyorlar.

Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden görevli Antrenör Ömür Koçak gözetiminde antrenman yapan çocuklar, antrenman süresince jimnastik hareketlerini özenle yapmaya çalışıyor... Anafartalar Spor Kompleksinde antrenör Ömür Koçak tarafından verilen eğitimler sayesinde vücutları esneklik kazanan minikler, zorlu hareketlerin üstesinden kolayca gelebiliyor. Çocukların jimnastik sporuna gösterdiği ilginin memnuniyet verici olduğunu bildiren Antrenör Ömür Koçak; “Jimnastik özgüven, disiplin, zeka, kuvvet, esneklik ve estetik kazandıran diğer sporların temelini oluşturan bir branştır. Çocukların çalışmalarından memnunum. Verilen her görevi kısa zaman içinde kavrayarak yerine getiriyorlar. Yetenekli çocukları jimnastiğe, Türk sporuna kazandırmak istiyorum.” dedi.

Eğitime katılan çocuklardan Özlem Demiral, Havin Evreşe ve Tamer Çancı da Nisan ayında başladıkları Jimnastiği çok sevdiklerini ve hedeflerinin milli takıma girmek olduğunu ifade ettiler.

Çanakkale Kent Konseyi Fevzipaşa Sosyal Yaşam Merkezi tarafından organize edilen ve 17 çocukla başlayan jimnastik kursu, başarılı olan 7 çocukla devam ediyor.


ÜST