FEVZİPAŞA’DA FOTOĞRAF SERGİSİ “ BİZİM MAHALLE”

FEVZİPAŞA’DA FOTOĞRAF SERGİSİ  “ BİZİM MAHALLE”
26/09/2013 · Haberler

Çanakkale Belediyesi, Mavitay Çocukların Kültür Evi ve Çanakkale Kent Konseyi ortaklığında Fevzipaşa Sosyal Yaşam Evi’nde yürütülen Fevzipaşa Fotoğraçı Çocuklar Atölyesi’nin “Bizim Mahalle” isimli fotoğraf sergisi 28 Eylül 2013 tarihinde Fevzipaşa Sosyal Yaşam Evi’nde kentin beğenisine sunulacak.

Atölye programı 7-29 Mayıs 2013 tarihleri arasında 9-13 yaş aralığındaki çocuklarla fotoğrafçı Evren Aldoğan tarafından gerçekleştirildi.

Görsel algının gelişimi üzerine kurulu atölye programı çocukların yaratıcılıklarını fotoğraf yoluyla aktarmalarının yolunu açmak ve çocukların kendilerini görsel olarak ifade edebilmelerine olanak sağlamak amacını taşıyor ve mahalle olgusunu mekânın en dinamik öğeleri konumundaki çocukların gözünden izleyicilere aktarmaya çalışıyor.

Atölye süresince çocuklar fotoğraf makinelerinin nasıl çalıştığını, ışığın etkisini, kompozisyonu, farklı fotoğraf konularını fotoğraflamayı, fotoğraflarla hikaye anlatmayı deneyimlediler ve “Bizim Mahalle” ana başlığı altında yaşamlarının geçtiği Fevzipaşa Mahallesi’ndeki gündelik hayatı belgelediler.

28 Eylül 2013 Cumartesi günü saat 14:00’da Fevzipaşa Sosyal Yaşam Evi’nde açılacak olan “Bizim Mahalle” isimli sergi 4 Ekim 2013 tarihine kadar açık kalacak.

ÜST