Fidanlarımızı Toprakla Buluşturduk

Fidanlarımızı Toprakla Buluşturduk
16/12/2016 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Esenler Mahalle Meclisi “Uygulamalı Doğa Eğitimi Çalışma Gurubu”nun koordinatörlüğünde ilk ve ortaokul öğrencilerinin yetiştirdikleri fidanlar Çanakkale Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğünün katkıları ile toprakla buluştu

Çanakkale Kent Konseyi Esenler Mahalle Meclisi “Uygulamalı Doğa Eğitim” çalışma grubunun 2015 yılı Ekim ayında başlattığı meşe palamut projesinin 2. Etap çalışması kapsamında 250 fidan Atikhisar Havzasında toprakla buluştu.

Çanakkale Kent Konseyi Esenler Mahalle Meclisi “Uygulamalı Doğa Eğitimi Çalışma Gurubu” Proje Koordinatörü Muhammet Şapçı; “Sevgili öğrenciler ellerinizle diktiğiniz tohumlar fidan oldu. Ağaç olacak, inşallah orman olup yurduma yeşil bir yorgan olarak serilecek. 2016 Nisan ayında sizlerden topladığımız fidanları bugüne dek Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğünün değerli personeli tarafından bakım ve sulaması yapıldı. Bugün ise dikimini hep birlikte gerçekleştireceğiz. Esenler Mahalle Meclisi Uygulamalı Doğa Eğitimi Çalışma Grubunun projesinin 3. Aşaması olan “Fidanlarımızı Toprakla Buluşturuyoruz” çerçevesinde birinci etapta Güzelyalı yangın bölgesinde yaklaşık 350 kişilik bir gurupla Orman Bölge Müdürlüğümüzün ve Park Bahçeler Müdürlüğümüzün katkıları ile yaklaşık 4000 fidan dikimi gerçekleştirdik. Bugünse 2. etap çalışmamıza başlıyoruz. Burada yaklaşık 250 fidan dikimini gerçekleştireceğiz. Çalışmalarımızda bizlere katkılarını esirgemeyen Belediyemize, Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze, Orman Bölge Müdürlüğümüz ve personeline Milli Eğitim Müdürlüğümüze özellikle siz öğrenci ve öğretmenlerimize katılımlarından dolayı sizlere teşekkür eder ellerinize emeklerine ayaklarınıza sağlık der hepinize saygı ve sevgilerimi sunarım” dedi.

Fidan dikimine katılan öğrencilerde çalışmanın içerisinde bulunmaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

ÜST