Gökhan; “Huzurumuzun bozulmaması için dua edelim”

Gökhan; “Huzurumuzun bozulmaması için dua edelim”
09/07/2015 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Mahalle Meclisleri ve Mahalle Muhtarlıkları tarafından Çanakkale Belediyesi’nin katkıları ile gerçekleştirilen sokak iftarlarının üçüncüsü Barbaros Mahallesi’nde gerçekleşti.

Barbaros Mahallesindeki iftara Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Mahalle Meclis Başkanı Sami Ülkü, Mahalle Muhtarı Şaban Şahin, Mahalle Meclisi yürütme kurulu üyeleri, mahalle sakinleri katıldı.

İftar sonrası konuşma yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Çanakkale de barış ortamında yaşamaya ne kadar şükretsek azdır. Maalesef üzülerek söylemek durumundayım ki Ortadoğu’daki İslam âleminde Müslüman kardeş diğer Müslüman kardeşi öldürmek suretiyle orada bir savaş içerisinde bulunuyor. Biz hem ülkemizde ama özellikle Çanakkale’de barış içerisinde birbirimize karşı hiçbir fark gözetmeden kardeşçe yaşayabiliyoruz. Bir araya gelip burada birlikte iftar yapabiliyoruz. Bu birlikteliğin bozulmamasını diliyorum. Huzur içerisinde bu kentte yaşamaya devam edelim. Bu barış ortamının bozulmaması için gerçekten dua edelim. Gördüğünüz gibi bir kere barış ortamı bozuldu mu bir araya gelmek ne kadar zor. Bize burada birlikte yaşama fırsatı veren birlikte barış içerisinde yaşayabilmemiz için canlarını veren şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anmak istiyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bize birlikte özgürce yaşama fırsatı tanıyanları bir kez daha rahmetle anmak istiyorum. Çok şükür ki, biz burada onlar sayesinde huzur içerisinde yaşıyoruz, yaşamaya devam edelim. Geçmişimizi, bizim için canlarını verenleri unutmayalım. Çünkü o insanlar bizler mutlu olalım, barış içerisinde yaşayalım canlarını feda ettiler. O nedenle hem çalışacağız, hem üreteceğiz, hem kardeşçe, birlikte yaşayacağız. Bunu hiçbir zaman unutmayalım birbirimize, gözlerimize sevecenlikle barış içerisinde bakalım. Huzurumuzun bozulmaması için dua edelim” dedi.

10 Temmuz Cuma Kemalpaşa Mahallesi Tarla Sokak/Değirmenlik Sokak, 11 Temmuz Cumartesi Namık Kemal Mahallesi Muhtar Hüsnü Akkoyun Caddesinde düzenlenecek olan iftar programları 12 Temmuz Pazar günü Esenler Mahallesi Cumartesi Pazarındaki buluşmayla sona erecek.

 

ÜST