Gönüllü Eğiticiler Teşekkür Belgelerini Aldı

Gönüllü Eğiticiler Teşekkür Belgelerini Aldı
13/05/2014 · Haberler


Çanakkale Kent Konseyi tarafından temel eğitim okullarının ikinci kademelerinde eğitim gören öğrencilere yönelik düzenlenen Eğitim İçin Gönüllü Destek Programına katılan gönüllü öğretmen ve öğrenci eğiticilere teşekkür belgeleri takdim edildi.

Kent Konseyi tarafından gerçekleştirilen Mahalle Meclisleri ve Çanakkale Belediyesi Sosyal Yaşam evlerinde devam eden Eğitim İçin Gönüllü Destek Programında 15 öğrenci eğitici, 8 gönüllü öğretmen tarafından 128 öğrenciye Matematik, Fen, Türkçe, İngilizce derslerinde eğitimler verildi. Türkiye’de bazı okulların kullanmaya başladığı, bilgi teknolojilerinin kullanımını içeren, özellikle çocukların aktif katılımını sağlamayı amaçlayan ve çocukların oynarken öğrenmelerini sağlayan teknikler de eğitimde kullanıldı.

Eğitim İçin Gönüllü Destek Programı Genel Koordinatörü Güneş Güneysu yaptığı konuşmada “Programa başlarken öngörülerimiz ve endişelerimiz var.  Endişelerimizin hepsi boş çıktı. Öngördüğümüz noktaya sizlerin sayesinde ulaştık, hep birlikte başardık. Üzüldüğümüz, kırıldığımız zamanlar oldu. Ama emin olun yaşadığınız güzel şeyler akılda kalıyor. Bu da öğretmenliğin para ile satın alınamayacak noktalarından bir tanesi. Önümüzdeki yıllarda da birlikte olmayı temenni ediyorum” dedi.

Gönüllü olmanın, toplum için bir projede yer almanın önemine dikkat çeken Çanakkale Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz; “İhtiyacı olan, ulaşamayan, ulaşılamayan çocuklara ulaşabiliriz diye düşündük. İkinci dörtteki öğrencilere katkı sağlamayı amaçladık. Bu devirde gönüllü olmak, toplum için, bir başkası için bir şey yapmak çok önemli. Sizlerin bu değerli katkıları sadece çocuklar değil toplum için de örnek oluşturabilecek bir katkıydı. Sizlere çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından “Eğitim İçin Gönüllü Destek Programında” yer alan 15 öğrenci eğitici ve 8 gönüllü öğretmene teşekkür belgeleri takdim edildi.


ÜST