Gönüllü Eğitmenler Sertifikalarını Aldı

Gönüllü Eğitmenler Sertifikalarını Aldı
21/05/2015 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi tarafından temel eğitim okullarının ikinci kademelerinde eğitim gören öğrencilere yönelik düzenlenen Eğitim İçin Gönüllü Destek Programına katılan gönüllü öğretmen ve öğrenci eğiticilere teşekkür belgeleri takdim edildi.

Kent Konseyi tarafından gerçekleştirilen Mahalle Meclislerinde devam eden Eğitim İçin Gönüllü Destek Programında 22 öğrenci eğitici, 8 gönüllü öğretmen tarafından 248 öğrenciye Matematik, Fen, Türkçe, İngilizce derslerinde eğitimler verildi.

Eğitim İçin Gönüllü Destek Programı Genel Koordinatörü Güneş Güneysu belge töreni öncesi yaptığı konuşmada “Bir dönemi geride bırakıyoruz. Her sonlanış aslında bir hüzün yaratır. Ama bir tek kulvarda o hüzünle, neşe, sevinç bir arada yaşanır o da eğitimdir. Bunu hisseden de eğitmenlerdir. Süreç başlar; emek katılır, birikim, donanım sağlanır süreç içinde yapılan birikim önemlidir. Eğitimcinin en güzel en iyi tavrı odur. Somut olarak gördüğüyle gurur duyar. Eğitim anlamındaki süreç meşakkatli bir süreç. Ama biz ne öğrenciye ne öğretmenlerimize ne de bu sürece katkı sunana bunu zorla yaptırmıyoruz. Herkes içinden geldiği gibi davranıyor. Beraber birlikteyiz, bundan sonrada birlikte olmaya devam edeceğiz. Bunu arzu ediyoruz” dedi.

Çanakkale kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz; “Etütlerde görev alan eğitmenlere ve mahalle meclislerimizde bu programa emekleriyle katkıda bulunan emeği geçmiş olan herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Gönüllü Eğitmenler yaptıkları konuşmalarda “Öğrencilere derslerinde faydalı olduğumuzu düşünüyoruz. Hepimiz için mahalle meclisi güzel bir deneyimdi. Mahalle çocuklarına yardımcı olmak çok güzeldi. Öğrencilerimizden ayrılacağımız için çok üzüldük. Herkesi tebrik ediyorum. Bu çalışmaya katılarak kendimiz ve öğrenciler adına çok iyi yaptığımızı düşünüyoruz. Bu çalışmalara katılarak daha mezun olmadan öğrencilerimiz oldu. Tecrübemiz arttı” dediler.

Konuşmaların ardından “Eğitim İçin Gönüllü Destek Programında” yer alan 22 öğrenci eğitici ve 8 gönüllü öğretmene teşekkür belgeleri takdim edildi.

ÜST