“İğne İle Kumaşın Dansı” sergisi açıldı

“İğne İle Kumaşın Dansı” sergisi açıldı
25/06/2014 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Boreas Kırkyama Çalışma gurubu 2013-2014 eğitim dönemi eserlerini içeren “İğne ile Kumaşın Dansı” yılsonu sergisi Eski Ermeni Kilisesinde ziyarete açıldı.

Boreas Kırkyama Çalışma grubu geleneksel el sanatlarından olan Kırkyama’yı yaşatmak ve gelecek nesillere aktarabilmek amacıyla düzenlediği kırkyama kursunu başarı ile tamamlayan kursiyerlerin eserlerinin yer aldığı yılsonu sergisi Eski Ermeni Kilisesinde çok sayıda davetli ve sanatseverin katılımıyla açıldı. Serginin açılışı Çanakkale Belediye Başkan Vekili Ali Uyanık, Boreas Kırkyama Çalışma Gurubu kolaylaştırıcısı Neşe Dincel tarafından gerçekleştirildi.

Belediye Başkan vekili Ali Uyanık yaptığı konuşmada “Burada çok keyifli, dolu dolu bir sergide çok değerli eserler, orijinal ürünler var. Önümüzdeki dönemlerde daha iyi olacağına inanıyorum. Emeği geçen tüm öğretici ve öğrencilere teşekkür eder çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.

Kursiyerlerin el emeği eserlerinin beğeniye sunulduğu sergide yorgan, masa örtüleri, çanta, yatak örtüsü, pano, yelek ve ceket gibi birçok el emeği ürünler sergileniyor.

 


ÜST