İsmetpaşa’da projeler mahalle sakinleri için hayata geçiyor

İsmetpaşa’da projeler mahalle sakinleri için hayata geçiyor
22/03/2017 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi İsmetpaşa Mahalle Meclisi bilgilendirme genel kurul toplantısı mahalle meclisi çalışma ofisinde yapıldı. İsmetpaşa Mahalle Meclis Başkanı Mehmet Yıldırım yaptığı konuşmada faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

İsmetpaşa Mahalle Meclisi çalışma ofisinde çok sayıda mahalle sakininin katılımıyla gerçekleştirilen genel kurulda konuşma yapan İsmetpaşa Mahalle Meclis Başkanı Mehmet Yıldırım; “29 Ekim 2016 tarihinde Anafartalar ve İstiklal İlkokullarımız ile birlikte Cumhuriyet bayramı kutlamamızı gerçekleştirdik. 10 Kasım 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümünü İstiklal ve Anafartalar İlkokullarında öğrencilerle birlikte düzenlediğimiz törenlere katıldık. 24 Kasım Öğretmenler gününde iki okulumuz öğretmenleri ile mahalle meclisi ofisinde kahvaltı organizasyonuyla bir araya geldik. 10 Aralık 2016 Dünya İnsan Hakları günü dolayısıyla 12 Aralık pazartesi günü mahalle meclisimizde İnsan Hakları ve Kadın Hakları, 13 Aralık salı günü İstiklal İlkokulunda Çocuk Hakları ile ilgili Avukat Ahmet Ozan Yılmaz tarafından söyleşi gerçekleştirildi. 14-18 Aralık Yerli Malı Haftasında Anafartalar ve İstiklal İlkokullarından öğrenci ve velileriyle Mahalle Meclisimizde Yerli Malı Haftasını birlikte kutladık. Diş Hekimleri Odasından Gülay Kütükçüler 22 Aralık’ta mahalle meclisimizde mahalle sakinlerimiz ve öğrencilerimize Ağız ve Diş Sağlığı konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

Mahalle Meclisimize gelen talepler üzerine mahallemizde ikamet eden ev hanımlarının boş zamanlarını değerlendirmeleri, yardımlaşma ve dayanışma içinde yaşamaları için Halk Eğitim ve ASO Müdürlüğü ile birlikte çalışarak Dikiş, Nakış ve El Sanatları kursu ve Halk Oyunları (Kadın) kursu, Mahallemiz çocukları için resim kursu mahalle meclisimizde açıldı. Halen kurslarımız devam etmektedir. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününde Çanakkale Kent Konseyi Mahalle Meclisleriyle birlikte çalışarak İskele Meydanın da gerçekleştirilen programa katıldık.

18 Mart 2017 Çanakkale Deniz Zaferi kutlamaları mahalle meclisimiz çalışma ofisi önünde günün önemi ile ilgili şiirler okunarak ve halk oyunları gösterisi ile kutlandı.  Atatürk ve Silah arkadaşları, Şehit ve Gazilerimiz anısına pilav ikramı yapıldı. Çanakkale Deniz Zaferi ile ilgili İstiklal İlkokulu öğrencilerinin hazırlamış oldukları resimler sergilendi. Mahallemizde ikamet eden çocuklarımız, gençlerimiz, ihtiyarlarımız, ev hanımlarımız, engellilerimiz ve çevremiz için neler yapabileceğimizi kararlaştırdık. Engellilerimizi tespit ettik, yaşlılar için çalışmalar yaptık. Yardıma ihtiyacı olanlar belirlenerek Belediye Başkanlığına bildirildi. Yardım almaları sağlandı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramında mahallemizde bulunan okullar ile mahallemizdeki çocuklar için sportif etkinlikler düzenlemeyi planlıyoruz. Okul müdürlükleri ile görüşmelerimiz devam etmektedir. Mahalle Meclisimizde yaz tatilinde çocuklarımız ve gençlerimiz için Halk Oyunları, Resim Kursu, El becerilerini geliştirici kurslar açmak için çalışmalarımız sürmektedir” dedi.

Genel kurul katılımcıların görüş ve önerileri ile sona erdi.

ÜST