Kadın Meclisi “Kadına Yönelik Şiddete” Etkinliklerle Dikkat Çekecek

Kadın Meclisi “Kadına Yönelik Şiddete” Etkinliklerle Dikkat Çekecek
21/11/2013 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Kadın Meclisi, "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü" kapsamında bazı etkinlikler düzenliyor.

Kent Konseyi Kadın Meclisi başkanı Sevgi Uluşal ve yürütme kurulu üyeleri düzenledikleri basın toplantısında etkinlikler ile ilgili kamuoyuna bilgiler verdiler.

25 Kasım tarihinin kadına Yönelik Şiddete karşı uluslararası mücadele günü olduğunu ifade eden Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sevgi Uluşal şunları söyledi; “Cinsiyet ayrımcılığına son veren, kadını erkeği eşit bir toplum amaçlayan biz kadınlar, 25 Kasımlar da kadına yönelik erkek şiddetine karşı duyarlılığı arttırmak ve bu şiddeti kınama gününde hep birlikte olalım diyoruz. Kadına yönelik erkek şiddeti ile mücadelenin yolu, şiddetin farklı biçimlerini görünür kılmak ve kadın erkek arasındaki eşitsizlik zihniyetlerini işaret etmekten geçer.  Kadına ve kız çocuklarına karşı erkek şiddetini sorgulamak, kadınlar arası dayanışmayı yükseltmek, kadına yönelik şiddete karşı mücadelede ortak söylem ve programlar oluşturma amacıyla ÇÖMÜ Kadın Çalışmaları, Uygulama ve Araştırma Merkezi – ELDER - Kadın Danışma Merkezi, Kadın Dernekleri, STK’lar ve Çanakkale Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliği ve Belediyemizin desteğiyle bir dizi etkinlikler düzenledik. 25 Kasım Pazartesi günkü programımızı saat 12.30 da Cumhuriyet Meydanında basın açıklamasıyla başlatıyoruz. Aynı gün aaat 13.30 da Çanakkale Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesislerinde yapacağımız açık oturumla sürdürüyoruz. Çocuk gelinlere ve çocuk annelere hayır demek için, ailesel ve toplumsal barış kültüründe birliktelik için, 25 Kasım Pazartesi günü tüm arkadaşlarımızı etkinliğimize davet ediyoruz.”

Program:  25.11.2013 Pazartesi

Basın Açıklaması: Çocuk Gelinler ve Çocuk Anneler

Yer    : Cumhuriyet Meydanı

Saat 12:30

 

Panel: Çocuk Gelinler ve Çocuk Anneler

(Düzenleyen: ÇOMÜ-Kadın Çalışmaları, Uygulama ve Araştırma Merkezi)

Yer   : Çanakkale Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesisleri

Saat 13:30


ÜST