Katılımcılara sertifikaları törenle verildi 

Katılımcılara sertifikaları törenle verildi 
09/03/2017 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi “Kadına ve Çocuğa Yönelik Şiddete Karşı Çalışma Grubu”ndan Kadının İnsan Hakları Eğitimi katılımcılarına sertifikaları törenle verildi.

Törende bir konuşma yapan Belediye Başkan Vekili Bilge Şimşek; “Tüm emekçi kadınların önünde saygıyla eğiliyorum. Toplumların kültürünün yüksek olduğu yerlerde mutlaka kadının imzası var. Cinsiyet ayrımı olmadan çok güzel omuz omuza vererek ilerlersek ülkemizin çok iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Eğitimin olmadığı yerde demokrasi, demokrasinin olmadığı yerde kalkınmanın olmadığını biliyoruz. Bizler ilerlemek istiyorsak kadın erkek el ele omuz omuza her platformda yan yana olacağız güçlü olacağız” dedi.

Çanakkale Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz; “Her türlü şiddetle akıllarıyla mücadele eden kadınları, vermiş oldukları, örnek oldukları mücadeleden dolayı kutluyorum. Gelecekte Türkiye ve dünyada şiddetiz bir insan hayatı süreceği ümidiyle saygılarımı sunuyorum” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sosyal Hizmet Uzmanı Mehmet Kazancı; “Aile ve Sosyal politikalar il müdürlüğü olarak çocuk ihmal ve istismarı, kadına yönelik şiddete karşı çalışmalarda aktif olarak yer aldık. Bu seneki çalışmalarda çocuğa yönelik istismarın önlenmesi tam da mecliste çıkarılması planlanan yasayla örtüştü. Çocuk ihmal ve istismarın önlenmesi konusunda iyi bir farkındalık oluşturduğumuza inanıyorum. Çalışmaya katılan ve destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Törende Eğitmen Fatih Birgücü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden Akın Eski, İnsan Hakları Derneği’nden Bülent Koregi, Boreas Kadın ve Sanat Derneği’nden Selma Kurtel, Türk Kadınlar Birliği’nden Hikmet Kuru’ya çalışmalara verdikleri katkılardan dolayı plaket;  “Kadının İnsan Hakları Eğitimi”ne katılan kadınlara da sertifikaları verildi.

Sertifika alan kadınlardan Sema Çoban; “Kadın- Erkek eşitliği konusundaki istatistiklere baktığımızda 144 ülke arasında Türkiye 130. Sırada. Umarım bizim ülkemizde daha uygun atmosfer sağlanarak bu kalite yükseltilir” dedi. Keziban Buldu da; “Kadınlar kendisine sunulanla yetinmemeli. Çanakkale’de ben bunu görüyorum. Kadınlar olarak bazı şeyleri tırnaklarımızla kazımalı ve sorgulamalıyız. Özgür düşünmek, aydınlanmakla mümkün olacaktır.” dedi.

 

 

ÜST