Kemalpaşa Mahalle Meclisi Kuruluyor

Kemalpaşa Mahalle Meclisi Kuruluyor
02/10/2013 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Kemalpaşa Mahalle Meclisi kurulma çalışmaları başladı. İlk toplantı Kent Konseyi salonunda gerçekleştirildi. Kemalpaşa Mahalle Muhtarı Şebnem Kumtepe; “Mahallesi için önerisi olan, çalışmak isteyen herkesi meclise bekliyorum” dedi.

Mahalle düzeyinde yaşanan sorunların çözümü amacıyla, mahallelilerin ortaklaşa çalışmalar gerçekleştirebilmesi ve oluşturulan görüşlerin ilgili kurumlara iletilebilmesinin mekanizması olan mahalle meclislerine Kemalpaşa Mahalle Meclisi de ekleniyor.

“Mahallenin ilerlemesi demek kendi hayatlarının da ilerlemesi demek”

Mahalle sakinlerine çağrıda bulunan Kemalpaşa Mahalle Muhtarı Şebnem Kumtepe; “Mahalle sakinlerini meclis çalışmalarında görev almaya davet ediyorum. Burada katılımcılar görüşlerini rahatlıkla açıklayabilecekler. Yapılacak çok şey var” dedi. Kumtepe şunları söyledi; “Meclisi kurmamızdaki amaç buradaki ihtiyaçları belirleyip insanların mahalle içerisinde biraz daha rahat etmesini sağlamak. Bütün mahalle sakinlerini esnafımızda dahil olmak üzere mahalle meclisimize bekliyorum. Kendi adıma, Aslan Abla Sokağı sanat sokağı haline getirme hedefim ve önceliğim var. Buna katkı sağlamak görev almak isteyen herkesi buraya bekliyorum. Kent Konseyi bize güzel bir imkan tanıdı. Daha önce gerçekleştirmeyi düşünüp paylaştığım ve gerçekleştiremediğim konuları burada mahalle meclisinde mahalleli ile birlikte gerçekleştirmeyi hedefliyorum. Mahalle meclisi ciddi bir temsiliyet, umarım katılım yüksek olur. İnsanlar katıldığı sürece yaşadıkları mahalle de bundan faydalanacaktır. Mahallenin ilerlemesi demek kendi hayatlarının da ilerlemesi demek anlamına geliyor. Esnafa dönük çalışmalarda yapmayı planlıyoruz. Çalışmak isteyip önerisi olan herkesi bekliyorum.”

Mahalle meclisi kuruluş çalışmalarının ikinci toplantısı 7 Ekim 2013 saat 18.00’da Kent Konseyinde yapılacak.

ÜST