Kemalpaşa Mahalle Meclisi Çalışma Ofisi açıldı

Kemalpaşa Mahalle Meclisi Çalışma Ofisi açıldı
30/12/2018 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi Kemalpaşa Mahalle meclisinin Kemalpaşa Mahallesi Mersin Dede Sokak No:14 adresinde bulunan çalışma ofisi düzenlenen törenle açıldı.

Kemalpaşa Mahalle Meclisi Başkanı Orhan Güler yaptığı konuşmada “Mahallemiz Çanakkale’nin en eski mahallelerindendir. Yaşayan nüfus 2 bin 500 civarındadır. Ticaret merkezi ve dış ticaretin uğrak yeri olmasından dolayı yazın bu rakam 7 bin civarına ulaşmaktadır. Bizim mahallemizde oturanlarla birlikte Belediyemiz başta olmak üzere kamu kuruluşları ile iyi ilişkiler kurmak istiyoruz. Mahallede nasıl yaşamak istiyoruz? Sanat ve kültür etkinlikleri yeterli mi? Ticari faaliyetlerin merkez olması için neler yapılabilir? Kentimiz için neler yapılabilir? Bu konular için mahalle meclislerinde cevaplar arayacağız” dedi.

Mahalle Meclislerinin destekçisi olduklarının altını çizen Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan “Bu mahalle meclislerimiz gayet güzel çalışıyorlar. Burada da yine Kemalpaşa Mahalleli hemşerilerimiz çok güzel çalışmalar yapacaklardır. Bu çalışmalar mahallelere değil, kente büyük katkı vermektedir. Herkesin buraya gelip keyif alması önemlidir. Mahallenin engellisi, yoksulu tüm bu vatandaşlar mahalle meclislerince tespit edilecek ve bizde destek vereceğiz” açıklamasında bulundu.

ÜST