Kent Konseyi Meydanda buluşuyor

Kent Konseyi Meydanda buluşuyor
11/09/2013 · Haberler

Çanakkale Kent Konseyi 13 Eylül Cuma günü saat 20.30'da Cumhuriyet Meydanında bir araya geliyor. Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilecek buluşmada Kent Konseyinin çalışmaları hakkında bilgi paylaşımı yapılacak.

Türkiye’de alanında ilk çalışma olma özelliğini taşıyan ve 14 maddeden oluşan “Çanakkale Kenti Seçmen Beyannamesi”nin önemi ve yerel seçim sürecinde "Beyanname"nin adaylara benimsetilmesi ve seçim sonrasında da takip edilecek yolla ilgili açıklamalar yapılacaktır. Kent Konseyince gerçekleştirilebilir bir beyanname hazırlandığını belirten Genel Sekreter Gülay Sarışen;  hazırlanan beyannamede yer alan hak, özgürlük, fırsat ve olanakların kentimizde yaşayan bütün bireylere; cinsiyet, yaş, köken, inanç, sosyal ve ekonomik durum ve politik ayrım gözetmeksizin, eşit olarak sağlanmasını ve uygulanmasını mutlaka istediklerini ve beklediklerini belirtmiştir. Seçimlerden sonra da yeni oluşacak belediye meclisi ve belediye başkanlığını da bu çerçevede takip edeceklerini ifade eden Sarışen, bunun için de çalışma gruplarının kurulacağını söylemiştir.

 

Genel Sekreter Gülay Sarışen, Kent Konseyinin Cumhuriyet Meydanı'nda geniş katılımla gerçekleştireceği bu genel kurul toplantısının bir nevi "seçmenlerin" mitingi olacağını ve Seçmen Beyannamesi'nin halkla paylaşım toplantılarının Kasım ayı sonuna  kadar farklı şekillerde sürdürüleceğini belirtmiş ve bir şölen havasında geçecek toplantıya "kendini bu kentin bir parçası hisseden herkesi" davet ediyoruz demiştir.

ÜST