Kent Konseyi Meydan’da Toplandı

Kent Konseyi Meydan’da Toplandı
14/09/2013 · Haberler

10.yılına başlayan Çanakkale Kent Konseyi, Cumhuriyet Meydanı’nda 13 Eylül’de “miting” havasında bir Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi.

9 yılda gerçekleştirilen etkinlikler ve çalışmalar hakkında bilgilendirmelerle, Kent Konseyleri hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı Genel Kurul’da “Çanakkale Seçmen Beyannamesi” de gündemin ikinci maddesi olarak görüşüldü.

Toplantıda, Kent Konseyi’nin Kadın, Çocuk, Engelli, Gençlik, Çevre ve Mahalle Meclislerinin yaptığı etkinlikler ve çalışma biçimleri konusunda verilen bilgilerden sonra Seçmen Beyannamesi Çalışma Grubu sözcüsü Engin Balıkçı “Çanakkale Kenti Seçmen Beyannamesi”nin hazırlanış ve onay süreciyle ilgili geniş bir sunuş yaptı. Daha sonra, “Seçmen Beyannamesi”nin, “mahallelerde, sitelerde, STK’larda ve partilerde yapılacak toplantılarla tanıtılacağını, katılanlardan somut öneriler toplayacaklarını ve toplanan öneri ve beklentileri toplu olarak, Yerel Yönetime aday olanlara aktaracaklarını” açıklamıştır. Halkı bilgilendirme ve öneri alma toplantılarının Kasım ayı sonuna kadar bitirileceği de belirtilmiştir.

Genel Kurul’a katılanların sorularından ve önerilerden bazılarını toplantıda bulunan belediye başkanı Ülgür Gökhan yanıtladı. Genel Kurul toplantısı Fevzipaşa Mahalle Meclisi Sosyal Yaşam Evi’nde çalışmalar yapan roman çocukların yaptığı dans gösterisiyle sona erdi.

ÜST